Samochody w Australii będą mogły mieć Emoji na tablicach rejestracyjnych

Od 1 marca 2019 roku tablice rejestracyjne z Emoji będą dostępne w Queensland w Australii – zamówienia wstępne już są przyjmowane!

Australijskie tablice rejestracyjne z Emoji
Australijskie tablice rejestracyjne z Emoji

Kierowcy w australijskim stanie Queensland wkrótce będą mogli personalizować swoje tablice rejestracyjne za pomocą Emoji. Oficjalny dostawca tablic rejestracyjnych, Personalized Plates Queensland (PPQ), uruchomi tę opcję 1 marca 2019 roku, a zamówienia już są przyjmowane!

PPQ oferowało do tej pory szereg opcji personalizacji tablic rejestracyjnych, w tym kolor, motyw i logo lokalnych drużyn sportowych. Rzeczniczka Royal Automobile Club of Queensland Rebecca Michael powiedziała dla 7News Brisbane, że oferowanie emoji było naturalnym i kolejnym krokiem rozwoju platformy.

Przeczytaj także: Cyfrowe tablice rejestracyjne trafiły na drogi w Kalifornii

Te Emoji będą mogły być dodawane na tablicach rejestracyjnych w Australii:
?????

Istnieją jednak pewne ograniczenia. Kierowcy nie będą mogli mieć tablic, na których są same ikony Emoji. Można wybrać tylko jeden znak dostępny z pięciu predefiniowanych szablonów: twarzy z łzami-radości ? (lepiej znany jako płacz śmiejącego się Emoji), Emoji w okularach przeciwsłonecznych ?, mrugające ?, uśmiechnięty ? i z sercami zamiast oczu ?. A więc: żadnych bakłażanów i brzoskwiń. Ceny tablic zaczynają się od 475 AUD (ok. 1300 zł).

Niektórzy ostrzegają, że tablice mogą rozpraszać uwagę i być utrudnieniem jeśli chcesz zgłosić taki pojazd do identyfikacji -jak zgłosicie tablicę z Emoji?

Biorąc pod uwagę trudności, z jakimi nawet sądy mają przy tłumaczeniu Emoji, nie jest to nieuzasadniony strach. Ale PPQ mówi, że Emoji są czysto dekoracyjne i nie stanowią części numeru rejestracyjnego. W takim przypadku mogą nawet pomóc w identyfikacji kierowców w sytuacjach awaryjnych. W końcu łatwiej jest zapamiętać samochód z okropną, śmiejącą się twarzą, niż alfanumeryczną…

źródło: The Verge