„Paddleton” to słodko-gorzki i pełen cierpkiego humoru film o męskiej przyjaźni

W filmie „Paddleton” Netflixa, Mark Duplass i Ray Romano grają niedopasowanych przyjaciół, którzy wyruszają w podróż, po tym, jak u jednego z nich został zdiagnozowany śmiertelny nowotwór.

„Paddleton” - Film Netflix od 22 lutego 2019 r.
„Paddleton” Film Netflix

Dwóch ekscentrycznych sąsiadów, którym jakimś cudem udało się zaprzyjaźnić, wyrusza w pełną nieoczekiwanych emocji podróż, gdy u młodszego z nich zostaje zdiagnozowany śmiertelny nowotwór.

To, że film pt. „Paddleton” nie będzie łatwy, widzimy już po pierwszej scenie zwiastuna. W scenie otwierającej Michael (Duplass) jest informowany przez lekarza, że ​​ma nowotwór żołądka i zmiany w wątrobie. Z początku jest trochę nieświadomy powagi sytuacji, ale wkrótce uświadamia sobie, że jego życie się kończy. Jego przyjaciel Andy (Romano), który nosi strasznie niekorzystną fryzurę,  ma kłopoty z interakcjami społecznymi, jednak mimo to pozostają przyjaciółmi.

Fabuła filmu koncentruje się na nocnej wycieczce obu bohaterów, którzy zamierzają zdobyć legalne narkotyki pozwalające Michaelowi zakończyć życie. Andy pomaga swojemu przyjacielowi w tym trudnym moralnie przedsięwzięciu. Kiedy w końcu zdobywają leki, kupuje mały sejf, aby upewnić się, że Michael nie podejmie żadnych pochopnych decyzji bez niego.

Przeczytaj również: Dlaczego DiCaprio wyprodukował dokument „Walka” o Szukalskim?

„Paddleton” to nie przeróbka filmu „The Bucket List” (polski tytuł: „Choć goni nas czas”)

Paddleton to trudny dramat z czarnym humorem w tle, który wedrze się w serca wielu widzów, nawet jeśli w filmie jest nadmiar dziwactwa. Większość akcji rozgrywa się w kalifornijskim miasteczku Solvang, miejscu tak ekscentrycznym, że zastanawiasz się, dlaczego nie był częściej używany w filmach.

UWAGA minispoiler w dalszej części tekstu, dlatego zachęcam do obejrzenia zwiastuna:

Film na pewno nie ma baśniowego zakończenia i jeśli łudzisz się, że Michael został źle zdiagnozowany lub zmienił zdanie o zakończeniu swojego życia to niestety będziesz rozczarowany. Historia kończy się wstrząsającą, ale głęboko wzruszającą sceną, która wyraźnie pokazuje głębię miłości i przyjaźni bohaterów do siebie.

Pomimo smutnego tematu przewodniego i dramatu bohaterów, film sprawi, że poczujesz pozytywna energię, ​​nawet jeśli wciąż chwyta za gardło.

Film „Paddleton” był wyświetlany podczas Sundance Film Festival 2019, a dla widzów dostępny będzie w serwisie Netflix od piątku 22 lutego 2019 r.:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródła: Netflix via Hollywood Reporter