Gra „Angry Birds VR: Isle of Pigs” trafia na HTC Vive i Oculus Rift

Gra „Angry Birds” debiutuje właśnie w wirtualnej rzeczywistości, przenosząc fanów na oddaloną wyspę, gdzie Red, Chuck, Bomb i Blues walczą przeciwko zielonym świniom.

Angry Birds VR: Isle of Pigs

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Resolution Games i Rovio Entertainment (ROVIO) ogłosiły wydanie nowej gry w wirtualnej rzeczywistości (VR) zatytułowanej Angry Birds VR: Isle of Pigs na urządzenia Oculus Rift i HTC Vive.

W grze Angry Birds VR: Isle of Pigs fani pierwszy raz mogą strzelać do takich postaci jak Red, Chuck, Bomb and the Blues w pełni wciągającym środowisku VR. Początkowo z ponad 50 poziomami rozgrywki, fani niesamowicie popularnej serii wylądują tym razem na odległej wyspie, w której osiedlają się niesławne, zielone świnie.

Gracze bombardują egzotyczne plaże wyspy, strome klify, zaśnieżone zbocza i miasto, aby zająć się zielonymi świniami, zniszczyć ich struktury i odzyskać skradzione jajka. Do poziomów można podejść na różne sposoby, podczas gdy gracze wykorzystują klasyczne elementy rozgrywki aby zdobyć trzy gwiazdki we wszystkich rundach.

Sami Ronkainen, dyrektor kreatywny, Extended Reality w Rovio Entertainment, skomentował: Jako firma jesteśmy głęboko zainteresowani przyszłością gier i w rzeczywistości badanie nowych technologii i platform pozostaje jednym z naszych głównych filarów strategicznych. Cieszymy się z tego, że wspieramy rozwój branży VR i wprowadzamy ukochaną grę z procą Angry Birds na nowe platformy.

Piękno wirtualnej rzeczywistości polega na tym, że pozwala graczom wchodzić i grać w trójwymiarowym, fikcyjnym świecie gier, o czym ludzie marzyli od dziesięcioleci. – powiedział Tommy Palm, dyrektor generalny Resolution Games.

Angry Birds VR: Isle of Pigs jest już dostępna w sklepie Oculus, Steam i Viveport dla HTC Vive i Oculus Rift. Resolution Games planuje uruchomić grę także na dodatkowych platformach VR w nadchodzących miesiącach, a także dodać więcej poziomów i rozgrywek.

źródła: Rovio News, Resolution Games