Jak działa funkcja inteligentnego pobierania w aplikacji Netflix?

Netflix dodał funkcję inteligentnego pobierania do swojej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad) – jak działa i jak z niej korzystać?

Inteligentne pobieranie w aplikacji Netflix (iOS)

Netflix już od pewnego czasu obsługuje pobieranie filmów i seriali do przeglądania w trybie offline na urządzeniach z systemem iOS, ale należało go włączać ręcznie dla każdej z pozycji.Użytkownicy aplikacji na Androida otrzymali funkcję inteligentnego pobiera w aplikacji Netflix już latem zeszłego roku, a dopiero teraz trafiła ona na iPhone’y i iPady.

Oznacza to, że od teraz, po zakończeniu oglądania pobranego odcinka, funkcja inteligentnego pobierania (Smart Downloads) usunie go, a następnie automatycznie pobierze następny odcinek, gdy urządzenie będzie połączone z internetem. Inteligentne pobieranie działa tylko w sieci Wi-Fi, więc nie ma ryzyka przypadkowego użycia danych komórkowych, jeśli jest to dla Ciebie problemem.

Funkcja inteligentnego pobierania włącza się jedynie przy połączeniu z siecią Wi‑Fi, czyli nie zużywa dostępnego pakietu danych komórkowych. Nie musisz się też zastanawiać, czy masz wystarczająco dużo miejsca w pamięci urządzenia — przed pobraniem nowego odcinka stary odcinek jest zawsze usuwany. Funkcja inteligentnego pobierania jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji Netflix na urządzenia przenośne z systemem Android oraz iOS, a także w aplikacji na komputery i tablety z systemem Windows 10.

Przeczytaj także: Netflix na Twoje wakacje spakuje się sam!

Podobnie jak w systemach Android i Windows 10, abonenci usługi Netflix mogą w razie potrzeby ręcznie włączyć i wyłączyć funkcję inteligentnego pobierania. Dostępna pamięć na urządzeniu nie powinna być także problemem, ponieważ zanim zostanie pobrany nowy odcinek, usuwany jest ten już obejrzany.

Co to jest funkcja „Inteligentne pobieranie” w aplikacji Netflix? Inteligentne pobieranie to funkcja umożliwiająca łatwiejsze zarządzanie pobranymi serialami i programami. Po zakończeniu oglądania pobranego odcinka następuje jego usunięcie, a kolejny odcinek jest pobierany automatycznie. Jeśli wolisz zachować obejrzane odcinki na swoim urządzeniu, musisz wyłączyć funkcję inteligentnego pobierania i ręcznie zarządzać pobranymi treściami.

Dla kogo jest funkcja inteligentnego pobierania w aplikacji Netflix?

Ta funkcja nie jest przeznaczona dla osób, które chcą oglądać odcinki seriali po kilka razy bez ponownego pobierania. Nie będą z niej korzystać także osoby, które w czasie rzeczywistym streamują filmy i seriale.

Inteligentne pobieranie spodoba się natomiast osobom, które cenią sobie wygodę i mają ogranicza ilość miejsca na swoich urządzeniach, albo zapominają usuwać niepotrzebne pliki z urządzenia. A jak wiadomo pliki wideo trochę tego miejsca zajmują!

Jak działa funkcja inteligentnego pobierania i jak ją włączyć na iPhonie?

Na przykład, jeśli masz już pobrane trzy pierwsze odcinki serialu, funkcja pobierze 4. odcinek po obejrzeniu odcinka 3. i automatycznie usunie tylko 1. odcinek, zachowując na urządzeniu 2. i 3. odcinek.

Włączanie funkcji „Inteligentne pobieranie” w aplikacji mobilnej Netflix na iPhonie (screen)
Włączanie funkcji „Inteligentne pobieranie” w aplikacji mobilnej Netflix na iPhonie

Włączanie i wyłączanie funkcji inteligentnego pobierania z poziomu karty „Pobrane pliki”

  • Naciśnij ikonę Pobrane pliki.
  • W górnej części karty Pobrane pliki naciśnij tekst Inteligentne pobieranie.
  • Użyj suwaka, aby włączyć lub wyłączyć funkcję inteligentnego pobierania.

Włączanie i wyłączanie funkcji inteligentnego pobierania z poziomu ustawień aplikacji

  • Naciśnij ikonę Menu.
  • Przewiń w dół i wybierz pozycję Ustawienia aplikacji.
  • W części Pobieranie użyj suwaka, aby włączyć lub wyłączyć funkcję inteligentnego pobierania.

Netflix pierwotnie obiecał, że wprowadzi tę funkcję na iOS-a przed końcem ubiegłego roku, ale trwało to zdecydowanie kilka miesięcy dłużej niż oczekiwano. Zanim skorzystasz z nowej funkcji, pobierz najnowszą wersję Netflixa na iOS-a ze sklepu App Store.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Może Cię także zainteresować:

Netflix z trybem offline dla niektórych filmów i seriali

źródło: Pomoc Netflix (1)