„Eden Obscura” to niezwykle odprężająca platformówka

Słowa „odprężenie” i „platformówka” rzadko idą w parze – gry tego rodzaju zazwyczaj polegają na unikaniu najeżonych kolcami pułapek i śmiertelnie niebezpiecznych wrogów.

Screen z gry Eden Obscura

Pod tym względem gra mobilna Eden Obscura zdecydowanie różni się od innych produkcji. To nadal gra, ale bliżej jej do rytmicznego „rail shootera” Rez niż do Super Mario Run.

Ta niepowtarzalna produkcja z uderzająco piękną warstwą wizualną bardzo sprytnie wykorzystuje aparat iPhone’a lub iPada. Wszystko w zasięgu obiektywu zostaje najpierw zniekształcone na różne ciekawe sposoby, a następnie staje się częścią plansz gry.

Ścieżka dźwiękowa również zasługuje na uznanie –  jest minimalistyczna i energiczna zarazem, To połączenie sprawia, że wrażenia z gry bardziej kojarzą się z pobytem w strefie relaksu niż z jakakolwiek rozgrywką.

Przeczytaj także: Poziomy w grze mobilnej „Kontrast” to minidzieła sztuki

Mimo wszystko to wciąż gra i jak każda dobra produkcja jest łatwa na początku oraz pełna wyzwań na dalszych etapach. Sterowanie jest proste, jednak bez szybkości reakcji i właściwej strategii nie zdobędziesz przedmiotów, potrzebnych do ukończenia kolejnych poziomów. Mowa o specjalnych nasionach, z których wyrastają rośliny niezbędne do huśtania się i skakania.

Gra Eden Obscura to gra kwieciście znakomita, którą pobierzesz bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska