Apple dodało testową ikonę „5G E” pod betą iOS-a 12.2

W nowej wersji beta systemu iOS 12.2 pojawiła się myląca ikona „5G E” w sieci AT&T – ale to nie oznacza, że na iPhone’ach dostępna jest sieć 5G!

„5G E” pod iOS 12.2 (AT&T)

Kontrowersyjne posunięcie sieci AT&T, aby dodać logo łączności 5G E do smartfonów w swojej sieci, najwyraźniej dotarło do iPhone’ów, a druga beta systemu iOS 12.2 podobno wyświetla taką informację na pasku stanu sieci gdy iPhone uzyska dostęp do „5G Evolution” operatora.

Zrzuty ekranów iPhone’ów pojawiają się w internecie, gdzie użytkownicy iPhone’a zarejestrowani w betach testach dla deweloperów Apple widzą mylące oznaczenie 5G E, a nie LTE.

Na początku stycznia odkryto, że AT&T promuje technologię „5G Evolution”, dodając logo na niektórych smartfonach Samsung i LG działających w tej sieci. Jest to jednak pierwszy znany przypadek prezentowania 5G E pod systemem iOS.

Przeczytaj również: 5G zacznie być popularne na świecie dopiero w 2021 roku

W przypadku AT&T, technologia „5G Evolution” odnosi się do istniejących ulepszeń technologii 4G (LTE-A), które wprowadzono na bardzo wielu rynkach. Podczas gdy AT&T powoli rozwija prawdziwą sieć 5G, nie jest ona w ogóle obsługiwana przez obecnie dostępne smartfony, ale może być używana przez Netgear Nighthawk Mobile 5G Hotspot.

Sieć AT&T została zaatakowana w mediach społecznościowych i w działaniach marketingowych przez swoich rywali za to, że używa ikony łączności, która miałaby wprowadzać klientów w błąd. Krytycy sugerują, że logo może wprowadzać w błąd klientów, którzy mogą sądzić, że są podłączeni do sieci 5G, podczas gdy w rzeczywistości nie są! Ba nie mogą nawet technicznie połączyć się z prawdziwą siecią 5G za pomocą swoich urządzenia, ponieważ zwyczajnie nie obsługują takiej technologii.

źródło: AppleInsider