„Morpholio Trace – Sketch CAD” dla projektantów mobilnych

Aplikacja mobilna „Morpholio Trace – Sketch CAD” umożliwia swobodne szkicowanie z wykorzystaniem precyzyjnych linii i dodawanie kolejnych warstw rysunków, a dzięki rzeczywistości rozszerzonej pozwala tez zachować odpowiednią perspektywę.

Morpholio Trace - Sketch CAD

Współcześni architekci, ilustratorzy i projektanci wnętrz wykorzystują w swojej pracy zarówno metodę odręcznych szkiców, jak i technologię projektowania wspomaganego komputerowo (CAD. To właśnie z myślą o nich stworzono aplikacje Morpholio Trace – Sketch CAD.

Jeśli rozumiesz specjalistyczny żargon, to masz odpowiedni stopień wtajemniczenia i z powodzeniem znajdziesz dziesiątki zastosowań dla Morpholio Trace w codziennej pracy.

Możesz zacząć od zera albo zaimportować rysunek CAD, szkic lub obraz satelitarny, a nawet rysować po samodzielnie zrobionym zdjęciu. Masz również możliwość skorzystania z gotowych szablonów, dzięki którym umieścisz na swoim projekcie architektonicznym sylwetki ludzi lub drzew utrzymane we właściwej skali.

Przeczytaj także: Tayasui Sketches Pro za darmo w sklepie App Store

To profesjonalne narzędzie pozwoli Ci dodawać do rysunku ludzkie sylwetki w odpowiedniej skali

Dzięki funkcji Smart Fill błyskawicznie wypełnisz kolorem duże obszary i obliczysz ich metraż. Z kolei opcja Instant Scale na podstawie jednego elementu umożliwi Ci ustalenie skali całego rysunku. Wystarczy wprowadzić długość ściany, aby aplikacja sama dokonała reszty pomiarów. Następnie możesz użyć rysika Apple Pencil i, wykorzystując Scale Pen, poprowadzić linie o idealnie wymierzonej grubości. Aplikacja sama zadba o własciwą grubość pędzla, dopasuje skalę i ustawi odpowiednie przybliżenie.

Funkcja Smart Fill pozwala jednym stuknięciem wypełnić kolorem nieregularne kształty i błyskawicznie obliczyć ich powierzchnię!

To jeszcze nie wszystko! Morpholi Trace wykorzystuje technologie AR (rozszerzonej rzeczywistości) do nałożenia na zdjęcia siatki, która ułatwia zachowanie właściwej perspektywy podczas projektowania. Wystarczy zrobić zdjęcie i umieścić siatkę na dowolnym obszarze, który posłuży za tło do szkiców. Aplikacja umożliwi Ci wykonanie rysunku w odpowiedniej skali z zachowaniem idealnej perspektywy. Rysowanie po zdjęciu jeszcze nigdy nie było tak proste.

Technologia AR w połączeniu z możliwościami systemu iOS 12 przeniesie Cię w przyszłość. Nowa funkcja o nazwie Sketch Walk AR pozwoli Ci przejść się po projekcie w rzeczywistej skali.(Dobra rada: wyjdź z telefonem na zewnątrz, żeby przypadkiem nie wejść w prawdziwą ścianę).

Screen z aplikacji mobilnej Morpholio Trace - Sketch CAD

Technologia AR Shared Experiences umożliwia natomiast udostępnianie planu kilku iPadom czy iPhone’om jednocześnie, dzięki czemu możesz analizować projekt wspólnie z klientami i współpracownikami.

Aplikację pobierzesz za darmo ze sklepu App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: App Store Polska