iOS 12.1.4 z poprawką FaceTime’a w przyszłym tygodniu

Apple przeprasza za błąd związany z podsłuchiwaniem rozmów na FaceTime’ie i zapewnia użytkowników, że aktualizacja oprogramowania iOS z poprawką pojawi się w przyszłym tygodniu.

Rozmowy grupowe FaceTime

Błąd programu do wideorozmów FaceTime pozwalał użytkownikom widzieć i słyszeć osoby, zanim jeszcze odpowiedziały na wywołanie w grupowych rozmowach FiceTime’a. Jak tylko wykryto ten błąd firma Apple wyłączyła na serwerach możliwość wykonywania grupowych rozmów przez FaceTime’a, ale trochę czasu minęło nim poradzono sobie z ta sytuacją…

Uwaga: Grupowe połączenia FaceTime będą dostępne tylko na urządzeniach Apple’a z zainstalowanym systemem iOS 12.1.4 lub nowszym – pod starszymi wersjami systemu operacyjnego iOS funkcja Group FaceTime będzie zablokowana.

Oświadczenie wydane przez Apple’a dla serwisu 9to5Mac, brzmi następująco:

Naprawiliśmy błąd bezpieczeństwa funkcji Group FaceTime na serwerach Apple’a, ale wydamy aktualizację oprogramowania iOS, aby ponownie włączyć tę funkcję dla wszystkich użytkowników w przyszłym tygodniu. Dziękujemy rodzinie Thompsonów za zgłoszenie błędu. Serdecznie przepraszamy naszych klientów, którzy zostali dotknięci, i wszystkich, którzy byli zaniepokojeni tym problemem bezpieczeństwa.

Doceniamy też Waszą cierpliwość. Chcemy zapewnić naszych klientów, że jak tylko nasz zespół inżynierów dowiedział się o szczegółach niezbędnych do odtworzenia błędu, szybko wyłączyli Group FaceTime i rozpoczęli pracę nad poprawką. Zobowiązujemy się usprawnić proces otrzymywania i eskalowania tego typu raportów, aby jak najszybciej dotrzeć do odpowiednich osób. Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa i prywatności naszych produktów i dokładamy wszelkich starań, aby nadal zdobywać zaufanie klientów firmy Apple.

Przeczytaj także: Apple’a promuje grupowe rozmowy przez FaceTime’a

Wspomniana w oświadczeniu Apple’a rodzina Thompsonów zgłosiła jako pierwsza ten błąd firmie Apple. Jak wynika z komunikatu, Apple chce w przyszłości ułatwić klientom zgłaszanie tego typu błędów.

Możemy się zatem spodziewać, że w poniedziałek (lub inny dzień w przyszłym tygodniu) pojawi się poprawka oprogramowania systemowego iOS, która zapewne oznaczona będzie numerem iOS 12.1.4.

Ostatnie uaktualnienie iOS 12.1.3 zostało wydane nieco ponad tydzień temu, a w fazie testów beta jest już iOS 12.2.

źródło: 9TO5Mac, Wsparcie Apple – Korzystanie z grupowych połączeń FaceTime na telefonie iPhone, iPadzie i iPodzie touch