Poznaj „Cube Escape: Paradox” – grę i film w jednym

W „Cube Escape: Paradox” budzisz się w dziwnym pomieszczeniu, drzwi są zamknięte, a dookoła rozsiane są osobliwe artefakty.

Cube Escape: Paradox (gra mobilna i film)

Wkrótce staje się jasne, że aby się wydostać musisz rozwiązać szereg skomplikowanych, a niekiedy nawet absurdalnych zagadek.

Poznaj najnowszą grę Cube Escape: Paradox z popularnej serii łamigłówek od niezwykle produktywnego holenderskiego studia Rusty Lake. Jej mechanika z pewnością nie zaskoczy fanów cyklu oraz całego gatunku – trzeba znajdywać przedmioty i wykorzystywać je, aby uciec z pomieszczenia. Tym razem mamy jednak do czynienia z czymś więcej.

W Paradox poza rozgrywką możesz obejrzeć krótki film oparty na identycznym scenariuszu i osadzony w tej samej scenerii. By jeszcze lepiej zrozumieć, co wydarzyło się w tym niesamowitym uniwersum, najlepiej jeśli skorzystasz z obu możliwości.

Oglądając film fani poczują się jak w domu – twierdzi Robin ras współzałożyciel Rusty Lake. – Wiele rekwizytów znajdujących się w pomieszczeniu to repliki przedmiotów z naszych gier, a więc są one bardzo rozpoznawalne. Właściwie na pomysł wpadli nasi fani. Ktoś zasugerował nam przygotowanie filmu w mediach społecznościowych, a inny wielbiciel serii opublikował nawet zwiastuny w internecie – kontynuuje Ras.

Przeczytaj również: Gra mobilna „Euclidean Skies” już w przedsprzedaży na iOS-a

Produkcja została nakręcona w Czechach i wyreżyserowana przez kolegę Rasa z czasów szkolnych. Również i w niej można poczuć pełny grozy klimat, a bohater musi wydostać się, rozwiązując dziwaczne zagadki. Pomieszczenia w grze i filmie są identyczne, a gracze natrafią w nich na te same przedmioty.

oczywiście w obu produkcjach na odkrycie czekają pewne sekrety – w końcu do tego przyzwyczaiła nas seria Cube Escape. Ras obiecuje, że fani, którzy rozgryzą te wyjątkowe powiązania między filmem a rozgrywkę, otrzymają dostęp do specjalnej zawartości!

Kadr z filmu „Paradox”
Kadr z filmu „Paradox”

Tworząc film i grę, studio Rusty Lake doskonale wykorzystało świetnie rozwinięte wątki fabularne cyklu, a zarazem wstrzeliło się w gusta jego oddanych miłośników, którzy zawsze z niecierpliwością oczekują kolejnej odsłony.

Fani naprawdę uwielbiają to uniwersum. W internecie można znaleźć prowadzoną przez jednego z pasjonatów bazę wiedzy ze wszystkimi dostępnymi dotąd informacjami na temat stworzonych przez nas światów. Szczerze mówiąc, często z niej korzystamy, aby zapanować nad pisanymi przez nas historiami – dodaje z uśmiechem Ras.

Bez fanów stworzenie filmu nie byłoby możliwe. Aby sfinansować produkcję, studio Rusty Lake przygotowało kampanię crowdfundingową, zbierając kwotę dwukrotnie przekraczającą założenia. Pokazuje to, że Rasowi i współzałożycielowi studia Maartenowi Looise’owi udało się nawiązać więź z odbiorcami.

Obejrzyj 18-minutowy film pt. „Paradox”:

Mamy bezpośredni kontakt przez media społecznościowe i regularnie prosimy graczy o opinie. Dobrym przykładem jest fakt, że gry z serii „Cube Escape” od zawsze można było pobierac za darmo i gdy myśleliśmy o wydaniu naszej pierwszej produkcji premium, zapytaliśmy fanów, czy by im to odpowiadało – wyjaśnia Ras. – Reakcja była bardzo pozytywna.

Obejrzyj zwiastun gry:

Cube Escape: Paradox to trzynasta gra autorstwa Rusty Lake w ciągu trzech lat, a zarazem pierwszy film. Fani serii ciągle chcą więcej, dlatego z pewnością będziemy mieć jeszcze okazję obserwować dalszy rozwój tego uniwersum.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska