Nauczyciel z Ghany uczy dzieci Worda na tradycyjnej tablicy

Nie mając komputera, ten nauczyciel z Ghany uczy dzieci obsługi programu Microsoft Word przy użyciu tradycyjnej tablicy i kredy.

Nauczyciel informatyki Richard Appiah Akoto (Ghana)
Nauczyciel informatyki Richard Appiah Akoto (Ghana)

Trzydziestotrzyletni nauczyciel Richard Appiah Akoto, który pracuje w jednej ze szkół w Ghanie, skorzystał z tradycyjnej tablicy do prowadzenia lekcji informatyki, ponieważ w całej szkole brakuje działającego komputera.

Akoto stał się sensacją w mediach społecznościowych po tym, jak zamieścił swoje zdjęcia z pieczołowicie naszkicowanymi makietami ekranów programu Microsoft Word. Wszystkie elementy zostały starannie narysowane kolorową kredą i odpowiednio opisane, aby jego uczniowie mogli uczyć się umiejętności cyfrowych nawet bez urządzeń.

Anthony Salcito, wiceprezes ds. edukacji globalnej w Microsoft, wychwalał Richarda jako przykład dla wielu nauczycieli na całym świecie, którzy pokonują ogromne przeszkody, aby zaspokoić potrzeby swoich uczniów każdego dnia.

Przeczytaj także: Microsoft Office 365 dostępny w sklepie Mac App Store

– Twoja praca naprawdę zainspirowała świat. To naprawdę pokazuje niesamowite zaangażowanie i pasję, jaką nauczyciele pomagają uczniom przygotować się na przyszłość – powiedział Anthony. W firmie Microsoft wierzymy, że nauczyciele są bohaterami…

Richard Appiah Akoto
Richard Appiah Akoto

Rzecznik Microsoftu powiedział, że Microsoft jest zaangażowany w zapewnienie pełnego laboratorium komputerowego z początkowym wsparciem i szkoleniem dla szkoły oraz jest obecnie w trakcie rozmów z Ministerstwem Edukacji w Ghanie w sprawie najbardziej skutecznego sposobu dostarczenia odpowiedniego sprzętu.

Lekcja informatyki w jednej ze szkół w Ghanie
Lekcja informatyki w jednej ze szkół w Ghanie

źródła: Design You Trust – Having No Computer, This Teacher From Ghana Would Teach Microsoft Word To Students On A Blackboard, Microsoft News – Teacher who used a chalkboard in a computer class with no computers, stars at Microsoft’s Education Exchange