„Homo Machina” przywołuje do życia niesamowite obrazy Fritza Kahna

Zupełnie jak w pionierskich pracach tego niemieckiego lekarza i ilustratora, gra „Homo Machina” przekształca ludzkie ciało w ogromną manufakturę rodem z czasów rewolucji przemysłowej, obsługiwaną przez malutkich ludzi.

Gra mobilna „Homo Machina”

Teraz możesz nie tylko zachwycać się, jak zmyślne są ilustracje Kahna – w Homo Machina Twoim zadaniem jest upewnienie się, by ta fabryka pracowała sprawnie i bez przestojów.

Nie zwlekaj więc, tylko uruchom grę i zacznij przekładać przekładnie, przyciskać przyciski, monitorować monitory i dbać o wiele innych urządzeń sprawiających, że Twój człowiek rano wstanie, zje śniadanie, i popędzi do pracy.

Gra bardzo zmyślnie przekształca każdą funkcję organizmu w maszynowy odpowiednik. Na początku odkryjesz, jak włoski w nosie filtrują wdychane powietrze i jak zapachy przekazywane są do układu nerwowego. Tak jest, aromat porannej kawy to dokładnie to, czego Ci trzeba, by rześko wstać z łóżka.

Przeczytaj także: myHydro – tekstylna opaska informująca o nawodnieniu organizmu

Następnie czas na śniadanie. Nim jednak nasycisz się kanapką, swoją pracę muszą wykonać zęby. Siekacze niczym ostrza odcinają każdy kęs, kły jak nożyce tną go na mniejsze kawałki, wreszcie trzonowce – piły mechaniczne – mielą je na miazgę.

„Homo Machina” (artwork - zrzuty ekranu)
„Homo Machina” (zrzuty ekranu)

Edukacyjna misja Kahna znalazła godne dziedzictwo w Homo Machina. Można by wręcz powiedzieć, że wartość dydaktyczna tej gry przewyższa nawet oryginalne prace. W końcu to Ty, stukając i przesuwając palcem po ekranie, sprawiasz, że ta ludzka fabryka funkcjonuje, jak należy. Doświadczenie to uczy szacunku i pozwala bardziej docenić wszystkie te funkcje, które Twoje ciało wykonuje w każdej sekundzie życia.

Homo Machina to zarazem gra, jak i narzędzie edukacyjne. Z całą pewnością będzie to Twoja najbardziej pamiętna lekcja biologii.

Gra dostępna jest na urządzenia z systemem iOS za 13,99 zł oraz z systemem Android w cenie 14,99 zł:

Pobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska