Interaktywna strona promująca iPada Pro z 2018 roku

Firma Apple uruchomiła specjalną interaktywną stronę mobilną, na której wyróżniono wszystkie nowe funkcje które posiada zeszłoroczny iPad Pro.

Zrzut ekranu interaktywnej strony mobilnej o iPadzie Pro (2018)
Zrzut ekranu interaktywnej strony mobilnej o iPadzie Pro (2018)

Apple udostępniło specjalną wersję mobilnej strony internetowej, która umożliwia odwiedzającym interakcję z iPadem Pro z 2018  roku. Na stronie znajdują się cztery zakładki dotyczących najważniejszych funkcji nowego iPada Pro: rozmiar ekranu, Face ID, cieńsza konstrukcja obudowy i nowy ołówek Apple Pencil.

Witryna dostępna jest jedynie na urządzeniach mobilnych. Po wejściu na stronę główną wyświetlany jest starszy model iPada Pro z przyciskiem Home i dużymi górnymi i dolnymi ramkami, ale po dotknięciu ekranu starszy iPad zmienia się w 11-calowego iPad Pro z 2018 roku. Od razu zauważamy, że zeszłoroczne modele mają znacznie cieńsze ramki i brak przycisku Home (Początek).

Aby odblokować nowego iPada Pro, użytkownicy muszą podobnie jak w nowych iPhone’ach X, XS i XR przesunąć palcem w górę ekranu wprowadzają ruch w górę. Jest też Face ID, pozwalające odblokować iPad Pro przy użyciu funkcji rozpoznawania twarzy. Na drugiej odsłonie witryny Apple’a można wykonać symulację procesu odblokowania iPada, przesuwając palcem po ekranie tabletu.

Trzecia zakładka pozwala przechylić iPhona lub iPada, aby zobaczyć iPada Pro 2018 pod różnym kątem, aby w pełni docenić jego cienką konstrukcję. Na ostatniej podstronie użytkownicy dowiadują się jak przesunąć i przymocować ołówek Apple Pencil do magnetycznego boku tabletu. Na koniec można kliknąć Dowiedz się więcej, aby obejrzeć filmy, przeczytać więcej szczegółów i w efekcie zakupić iPada Pro na stronie Apple’a.

Microsite poświęcony iPadowi Pro to już druga tego typu witryna, po udostępnionej w zeszłym roku podobnej stronie internetowej, która zadebiutowała po wydaniu iPhone’a XS i XS Max we wrześniu ubiegłego roku.

Możesz odwiedzić stronę internetową, klikając ten link: experience.apple/ipad-pro w mobilnej wersji przeglądarek Safari lub Chrome.