Apple wymieniło aż 11 milionów baterii do iPhone’ów w 2018 roku

Aż 11 razy więcej niż rok wcześniej, czyli o około 10 mln więcej baterii niż zwykle – tyle baterii Apple wymieniło w 2018 roku w związku z wprowadzeniem programu wymiany baterii.

Program wymiany baterii iPhone 5 do 1 stycznia 2016

CEO firmy Apple, Tim Cook, ujawnił podczas spotkania z pracownikami Apple’a, że firma wymieniła 11 milionów baterii w iPhone’ach w 2018 roku. Zazwyczaj Apple wymienia około 1-2 milionów baterii ww iPhone’ach każdego roku.

Tak duży wzrost liczby wymienionych baterii iPhone’ów można przypisać obniżonej cenie za wymianę, w ramach programu wymiany baterii, które Apple uruchomił w całym 2018 roku. W ramach programu, Apple umożliwiło właścicielom iPhone’ów wymieniane za 129 zł. To pomogło przywrócić starszym urządzeniom pełną sprawność przy zwiększonej mocy.

Apple obniżyło cenę za wymianę baterii w autoryzowanych serwisach do 129 zł na początku 2018 roku, po tym jak potwierdzono, że firma spowalniała starsze iPhone’y z powodu obniżenia wydajności baterii.

Biorąc pod uwagę fakt, że Apple zazwyczaj wymienia około 1-2 milionów baterii iPhone’a rocznie, prawdopodobnie w 2018 roku firma straciła około 7-8 milionów w sprzedaży telefonów iPhone z powodu programu wymiany baterii. To wystarczy, aby spowodować zauważalny niedobór przychodów Apple’a, szczególnie w lukratywnym okresie świątecznym.

Program wymiany baterii trwał do końca zeszłego roku, teraz wymiana dostępna jest w wyższych cenach, w zależności od modelu i roku wydania iPhone’a.

źródło: iPhoneHacks