Samsung śmiał się z notcha i wydaje Galaxy M z wycięciem…

Samsung zaprezentuje nowy model budżetowego smartfona Galaxy M, który będzie pierwszym smartfonem z notchem wydanym przez koreańskiego giganta.

Samsung Galaxy M (28 stycznia 2019)

Samsung posiada spore portfolio linii smartfonów w różnych przedziałach cenowych. Jest sztandarowa seria Galaxy S i Note, seria A klasy średniej i budżetowe J i C. Samsung może chcieć to zmienić, wprowadzając ulepszony skład Galaxy M, który może służyć jednoliceniu budżetowej oferty firmy.

Smartfony Samsung Galaxy M od dawna są uważane za pierwsze urządzenia z południowokoreańskiego giganta technologicznego. Po ogłoszeniu przez Samsunga w 2018 r. kilku nowych rodzajów ekranów typu Infinity, niezawodne źródła zaczęły sugerować, że seria Galaxy M może być wyposażona w ekrany typu Infinity-V (AKA z wycięciem w kształcie kropli wody).

Wygląda na to, że wszystkie doniesienia były prawdziwe, co potwierdzają najnowsze informacje firmy Samsunga o wydaniu smartfona w poniedziałek 28 stycznia 2019 r. w Indiach.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy S10 pojawi się 20 lutego 2019 r.

Samsung udostępnił także specjalną podstronę internetową poświęconą nadchodzącemu urządzeniu Galaxy M – prawdopodobnie Galaxy M20. Sądząc po konfiguracji telefon będzie miał podwójną tlną kamerą i z pewnością wyświetlacz Infinity-V z pojedynczym obiektywem do selfie, który jest sprawcą małego wycięcia u góry ekranu.

Oficjalne zdjęcia sugerują, że telefon ma wąskie ramki, chociaż podejrzanie brakuje na zdjęciach dolnych ujęć urządzenia. Mam nadzieję, że Galaxy M20 nie będzie miał dużego „podbródka”, ale nie spodziewałbym się, aby dół był tak samo cienki jak reszta.

Oficjalne zdjęcie Galaxy M
Oficjalne zdjęcie Galaxy M

Urządzenie ma być najpierw udostępnione w Indiach – jednym z największych rynków dla tańszych modeli telefonów – gdzie będzie sprzedawany tylko online, za pośrednictwem oficjalnego sklepu online Samsunga i Amazon India.

źródło: phoneArena via Samsung India