Kurze jajo ze stocka pokonuje Kylie Jenner i ma najwięcej polubień w tym serwisie…

Obraz zwykłego, małego jaja odebrał tytuł najpopularniejszego posta na Instagramie od Kylie Jenner.

Zdjęcie jaja z rekordową liczbą polubień na Instagramie
Zdjęcie jaja z rekordową liczbą polubień na Instagramie

Zdjęcie, które przesłano 4 stycznia 2019, miało wyraźny cel, jakim było wyprzedzenie rekordu ustanowionego przez Jenner, aby stać się najpopularniejszym postem w serwisie Instagram. Zdjęcie jajka pokonało 18 mln lajków Jenner już w niedzielę wieczorem, a obecnie ma już ponad 27 mln polubień!

W historii Instagrama, właściciel konta „Egg Gang” tak opowiada o wygranej: „To szaleństwo. Co za czas na życie” i podziękował swoim fanom za wsparcie. W odpowiedzi Kylie Jenner nagrała krótki film o tym, jak tłucze jajko na ziemi pisząc: „Weź to małe jajo”.

Przeczytaj także: Bardzo zróżnicowany udział użytkowników Instagrama w krajach europejskich

Egg Gang nie jest jedynym użytkownikiem, który usiłował zgromadzić ogromną liczbę polubień lub obserwatorów dzięki dziwnemu profilowi lub wpisowi.Na Twitterze, Half an Onion zgromadziło 665 000 obserwujących, próbując wyprzedzić popularność konta Donalda Trumpa. I jak dokumentuje Taylor Lorenz, istnieje wiele innych kont, które codziennie wysyłają identyczne zdjęcia, próbując szybko zyskać zwolenników.

TOP 10 rekordowych polubień na Instagramie
TOP 10 rekordowych polubień na Instagramie

Obraz jajka od Egg Gang (@world_record_egg) wydaje się być zwycięzcą w tej batalii. Teraz powstało mnóstwo podobnych kont, które chcą wyprzedzić zdjęcie jaja… O rany!

źródło: The Verge via Instagram, Statista – Picture of an Egg Becomes Most Liked on Instagram