IMDb Freedive to nowa usługa VOD z filmami za obejrzenie reklam

Nowa usługa streamingowa IMDb Freedive z filmami, które można obejrzeć za darmo po obejrzeniu reklam – baza tytułów jest znacznie lepsza niż w większości bezpłatnych usług.

IMDb Freedive (Amazon)

IMDb jest znane jako miejsce, w którym można wyszukiwać szczegóły każdego filmu lub serialu pod słońcem. Teraz serwis uruchomił, na razie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, usługę streamingową o nazwie IMDb Freedive. Jest to bezpłatna platforma VOD, w której można oglądać filmy po odtworzeniu reklam.

Filmy, seriale i programy telewizyjne są dostępne dla zarejestrowanych użytkowników IMDb lub Amazona oraz właścicieli Amazon Fire TV. Lista zgodnych urządzeń jest taka sama, jak lista dla Prime Video. Właściciele Fire mogą przeglądać serwis za pomocą nowej ikony w sekcji „Twoje aplikacje i kanały” lub przez polecenie dla asystenta Alexa.

Według informacji na stronie, stale mają być dodawane nowe tytuły, a link do odtwarzania ma byc dostępny na stronie filmu, jeśli jest on dostępny do odtworzenia w usłudze Freedive.

Usługa jest bardzo podobna do innych bezpłatnych serwisów VOD wspieranymi reklamami, takimi jak polskie player.tv, ipla, czy zagraniczne Tubi, Vudu’s Movies On Us lub YouTube Free to Watch selection. W ubiegłym roku pojawiły się informacje, że ​​Amazon ogłosi swoją usługę VOD oparta o reklamy, aby móc konkurować na rynku reklamy telewizyjnej.

Przeczytaj również: W 2018 r. powstało aż 495 nowych seriali, a najwięcej dla serwisów VOD

We Freedive filmy podzielone są na kategorie takie jak Hity z lat 80., Sci-Fi, Dreszczowce i thrillery czy Filmy dla całej rodziny. Wybór tytułów wygląda na znacznie szerszy niż w konkurencyjnych bezpłatnych usługach streamingowych. Wśród tytułów znajdują się między innymi Memento, Foxcatcher, Drive, Big Fish i Adaptation, oraz seriale i programy: Fringe, Heroes i Quantum Leap. Serwis ma również niewielką ofertę oryginalnych projektów, takich jak No Small Parts i The IMDb Show.

Zrzut ekranu z aplikacji Amazon Prime z filmami IMDb Freedive
Zrzut ekranu z aplikacji Amazon Prime z filmami IMDb Freedive

Nie jest jasne czy i kiedy serwis IMDb Freedive będzie dostępny dla użytkowników z innych krajów niż USA.

Pobierz aplikację mobilną IMDb na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: IMDb via The Verge