Zobacz kulisy powstawania filmu „Czarne lustro: Bandersnatch”

Netflix udostępnił dwa zakulisowe materiały wideo na temat powstawania pierwszego filmu interaktywnego serwisu pt. „Czarne lustro: Bandersnacth”.

Bandersnatch - materiały wideo zza kulis

W większości, użytkownicy serwisu Netflix byli oczarowani najnowszym filmem interaktywnym pt. Czarne lustro: Bandersnatch (tytuł oryg. Black Mirror: Bandersnatch). Jest to pierwszy tego typu produkcja Netfliksa, w którym to widz ma realny wpływ na podejmowane decyzje przez bohatera filmu, a każdy seans może mieć inne zakończenie.

Biorąc pod uwagę, w jaki sposób każda decyzja podejmowana jest przez widza – nawet tak błaha jak wybór między rodzajem płatków na śniadanie – wszystko ma wpływ na dalszą część historii. Nic dziwnego, że twórca filmu Charlie Brooker musiał sporo się nagłowić, aby zmapować wszystkie konsekwencje poszczególnych decyzji.

To było jak próba zrobienia kostki Rubika w twojej głowie, mówi Brooker w ekskluzywnym wideo zza kulis. Musiałem dosłownie wstać od biurka i chodzić po domu trzymając się za głowę.

W poniższym wideo widzimy także wypowiedzi producentki wykonawczej Annabel Jones i aktorów Fionna Whiteheada, Willa Poultera i Asima Chaudhry’ego, którzy komentują ten dłuższy odcinek specjalny serii Black Mirror.

Objaśnienie, jak dojść do wszystkich zakończeń w „Bandersnatchu”?

Jeśli chodzi o piąty sezon serialu Czarne lustro, to Jones ujawniła, że premiera nowych odcinków została opóźniona z powodu włożenia wszystkich zasobów, czasu i sił w powstanie Bandersnatcha. Netflix nie potwierdził jeszcze dokładnej liczby odcinków ani daty wydania kolejnego sezonu serialu.

Obejrzyj oba, specjalne materiały zza kulis poniżej:

źródło: Netflix