Oficjalny zwiastun filmu „Czarne lustro: Bandersnatch”

Netflix udostępnił właśnie oficjalny zwiastun specjalnego filmowego odcinka „Czarne lustro: Bandersnatch” („Black Mirror: Bandersnatch”) – w serwisie już 28 grudnia 2018!

Film „Czarne lustro: Bandersnatch”
Film „Czarne lustro: Bandersnatch”

Już w piątek 28 grudnia 2018 roku fani serialu Czarne lustro będą mogli obejrzeć półtoragodzinne wydanie specjalne zatytułowane Czarne lustro: Bandersnatch (oryg. Black Mirror: Bandersnatch).

Choć opis filmu jest bardzo zdawkowy, ze zwiastuna wiemy, że akcja filmu Czarne lustro: Bandersnatch rozpoczyna się w 1984 roku. Młody programista zaczyna kwestionować rzeczywistość, pracując nad grą wideo na podstawie mrocznej powieści fantasy. Jak zakończy się ta historia? Tego dowiemy się już z filmu.

Przeczytaj także: Zajawka filmu „Czarne lustro: Bandersnatch” już w serwisie Netflix

W zwiastunie widzimy sporo nawiązań do popkultury z lat osiemdziesiątych, w tym muzyki i znanego utworu „Relax” (…don’t do it). Fani lat osiemdziesiątych z pewnością dopatrzą się kultowych książek, filmów czy przedmiotów i gier. Mówi się, że w filmie będzie interaktywna funkcja „zdecyduj, co się wydarzy”, dzięki której widzowie mogą wybrać własną historię i zakończenie fabuły, ale Netflix nie potwierdził tej wiadomości. Film trwa 90 minut, ale ma podobno ponad pięć godzin nagrań.

Reżyserem odcinka specjalnego jest David Slade, który wyreżyserował jeden z ciekawszych odcinków serialu Black Mirror pt. „Twardogłowy” oryg. „Metalhead” (sezon 4. odc. 5.). W filmie Bandersnatch wystąpią między innymi Fionn Whitehead (Dunkierka), Will Poulter (Wiezień labiryntu, oryg. The Maze Runner) i Asim Chaudhry (People Just Do Nothing).

Poniżej możesz obejrzeć zwiastun wydania specjalnego „Czarnego lustra”: 

Będziemy fabryką hitów, jak Motown, ale w grach komputerowych.

Odcinek specjalny dostępny w serwisie Netflix od 28 grudnia:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

PS Na zdjęciu (cover photo) filmu w prawym dolnym rogu widać słowo „zmniejsza…” – nie wiem czy to błąd czy jakaś ukryta wskazówka dla widzów? Jakieś pomysły? Chyba jednak błąd, bo w wersji amerykańskiej zwiastunu nie ma nic ukrytego w obrazie.

Kadr z filmu „Black Mirror: Bandersnatch”, od lewej Fionn Whitehead, Will Poulter i Asim Chaudhry
Kadr z filmu „Black Mirror: Bandersnatch”, od lewej Fionn Whitehead, Will Poulter i Asim Chaudhry

źródło: Netflix Polska, Historie interaktywne w serwisie Netflix: zdecyduj, co się wydarzy