Użytkownicy iPhone’ów mają problemy z siecią pod iOS 12.1.2

Użytkownicy różnych modeli iPhone’ów na całym świecie zgłaszają problemy z połączeniem z siecią komórkową po aktualizacji systemu do iOS 12.1.2.

iPhone - brak sieci komórkowej pod iOS 12.1.2

Niecałe dwa tygodnie temu, po wypuszczeniu przez Apple aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.1.1, użytkownicy iPhone’ów skarżyli się na utratę łączności z ich siecią komórkową. W zeszłym tygodniu, gdy Apple wydało iOS 12.1.2, czytaliśmy, że aktualizacja zawierała poprawkę dotyczącą „problemu, który może wpływać na łączność komórkową w Turcji u użytkowników iPhone’a XR, iPhone’a XS i iPhone’a XS Max.”

W minionym tygodniu napisał do mnie pan Piotr przebywający w Niemczech, który miał podobny problem pod systemem iOS 12.1.1, jednak po aktualizacji do iOS 12.1.2 problem zniknął. Teraz Forbes twierdzi, że uaktualnienie iOS 12.1.2 powoduje nowe problemy z łącznością dla właścicieli różnych modeli iPhone’a w wielu krajach.

Jeden z użytkowników Twittera w Miami napisał, że po zainstalowaniu iOS 12.1.2 utracił połączenie z siecią komórkową. Próbował zresetować ustawienia sieciowe i zresetować telefon, ale bez skutku. Próbował również włożyć inną kartę SIM, a to także nie zadziałało. Jego telefon nadal nie może łączyć się i odbierać danych komórkowych. Inny użytkownik iPhone’a z Irlandii napisał na Twitterze, że po zaktualizowaniu iPhone’a 7 do najnowszej wersji iOS-a widzi komunikat Brak sieci i nie może połączyć się z operatorem.

Bardzo dużo zgłoszeń pojawia się na twitterowym kanale Apple Support z całego świata i jak wspomniałem problemy nie ograniczają się do modeli z 2018 roku. Ze zgłoszeń wynika, że użytkownicy iPhone’ów w USA są szczególnie dotknięci tym problemem. Oczywiście, ironia polega na tym, że powodem, dla którego Apple wydało iOS 12.1.2, było naprawienie podobnego problemu z łącznością komórkową w Turcji.

Szukam sieci... - komunikat na iPhonie
„Szukam sieci…” – komunikat na iPhonie

Jeśli więc masz model iPhone’a, który nie może już połączyć się z siecią komórkową po zainstalowaniu iOS-a 12.1.2, to prawdopodobnie pomoże tylko kolejna aktualizacja systemu iOS 12.1.3, która powinna pojawić się zapewne już na początku przyszłego tygodnia. A może Apple doda to uaktualnienie do wigilijnych prezentów pod choinkę jutro wieczorem? Jedno jest pewne, ktoś w Cupertino nie lepi właśnie pierogów a kolejne uaktualnienie.

Bez względu na wszystko, pamiętajcie, aby w te święta odpocząć trochę od smartfonów i skupić się na relacjach ze swoimi bliskimi!

Jak naprawić problem z brakiem sieci/zasięgu pod iOS 12.1.2?

Wygląda na to, że póki co nie ma skutecznego rozwiązania, a wskazówki z oficjalnej strony pomocy (Co zrobić jeżeli na telefonie iPhone lub iPadzie wyświetlany jest komunikat „Brak sieci” lub „Szukam”) Apple’a nie pomagają. Jedynym rozwiązaniem może być oczekiwanie na poprawkę.

Aktualizacja z 25.12.2018: Jak naprawić problem z siecią komórkową pod iOS 12.1.2?

Jeśli nie instalowałeś jeszcze iOS-a 12.1.2 to proponuję wstrzymać się, aż Apple wyda kolejna poprawkę iOS 12.1.3?

źródło: Forbes – Apple iOS 12.1.2 Has A Serious Problem, phoneArena