Aplikacja internetowa „Canvas” od Google’a alternatywą dla Painta?

Google uruchomiło przegądarkowe narządzie „Canvas” do tworzenia prostych rysunków za pomocą podstawowego zestawu pędzli i ołówków.

Aplikacja internetowa Google Canvas

Firma Google bardzo często wprowadza nowe interesujące aplikacje internetowe, które mogą przetestować użytkownicy. Większość z tych aplikacji to jednorazowe projekty, które nigdy nigdzie nie docierają, takie jak narzędzie „Song Maker” w ramach Chrome Music Lab, uruchomione w marcu tego roku.

Nawet jeśli te aplikacje pozostaną tylko małymi eksperymentami, nadal potrafią dostarczyć trochę zabawy. Najnowszy eksperyment Google Chrome Canvas prawdopodobnie nie będzie wyróżniał się niczym innowacyjnym. Google uruchomiło Canvas bez większego rozgłosu, bowiem jest to bardzo proste narzędzie do rysowania w przeglądarce Chrome.

Nie jest to bardzo zaawansowany projekt: do wyboru mamy tylko 5 narzędzi, w tym ołówek, długopis, węgiel, gumkę i marker. Dodatkowo, jeśli przesuniemy kursor zbyt szybko, narysowana linia nie będzie w stanie nadążyć za naszym ruchem, powodując jego zatrzymanie i rysowanie prostej linii podążającej w kierunku pozycji kursora (powiedzmy precyzyjniej… krzywej).

Canvas jest oczywiście darmowym narzędziem i wygląda na to, że może to być prosta alternatywa do tworzenia zabawnych rysunków – jeśli będziesz chciał szybko komuś podesłać coś zabawnego. Jeśli uda Ci się stworzyć coś, z czego będziesz dumny, nawet przy użyciu dość ograniczonego zestawu narzędzi Canvas, praca zostanie automatycznie zapisana w Twoim zasobniku, jesteś zalogowany na swoje konto Google.

Google Canvas - screen aplikacji internetowej przeglądarki Chrome
Google Canvas – screen aplikacji internetowej przeglądarki Chrome

Mimo swojej nazwy, Canvas nie ogranicza się tylko do użytkowników Chrome. Każda nowoczesna przeglądarka internetowa powinna obsługiwać tę aplikację – możesz wypróbować ją samodzielnie pod adresem: canvas.apps.chrome.

Sprawdziłem aplikację i pod Safari jej nie uruchomimy, najlepiej wypróbować ją pod najnowszym Chrome’em.

źródła: Google, Techspot