Zajawka filmu „Czarne lustro: Bandersnatch” już w serwisie Netflix

Wygląda na to, że Netflix już szykuje się do wydania kolejnego sezonu serialu „Czarne lustro”, ale jeszcze w tym roku możemy zobaczyć 90-min. film pt. „Bandersnatch”.

„Czarne lustro – Bandersnatch”

Piąty sezon serialu Czarne lustro (oryg. Black Mirror)  jest prawdopodobnie daleki od tego, co Netflix szykuje już niebawem, ale fani powinni zadowolić się półtoragodzinnym filmem pt. Czarne lustro: Bandersnatch.

Kilka tygodni po tym jak serwis Netflix opublikował (i szybko usunął) wzmiankę o filmie Czarne lustro, usługa dodała osobną podstronę dla trwającego 90 minut filmu pt. Czarne lustro: Bandersnatch. W szczegółach filmu nie znajdziemy póki co żadnych konkretnych informacji, oprócz zagadkowego podpisu Zaraz wracam i czasu trwania 1 godz. i 30 min.

Użytkownik Twittera Jeeves Williams zauważył, że Netflix zatytułował film podobnie jak wydaną w Wielkiej Brytanii grę z 1984 roku. W tym samym roku pojawiły się reklamy dla gry na ZX Spectrum o nazwie Bandersnatch. Nie ma pewności, że film Netflixa ma jakikolwiek związek z grą.

Tytuł filmu Bandersnatch może pochodzić od nazwy jednej z postaci w wydanej w 1871 roku książki Lewisa Carrolla pt. Po drugiej stronie lustra (oryg. Through the Looking-Glass) – zobacz na Wikipedii. To słówko tłumaczone jest jako mityczne stworzenie, odporne na przekupstwo i zdolne do bardzo szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Takie wyjaśnienie może być podpowiedzią na pytanie o czym będzie historia tego filmu?

Miley Cyrus również niedawno potwierdziła, że będzie występować w Black Mirror (czy może to być Bandersnatch?). Piosenkarka w miniony weekend wystąpiła jako gość muzyczny w ostatnim odcinku SNL w 2018 roku, ledwo unikając poślizgu.

„Czarne lustro – Bandersnatch” (zrzut ekranu z serwisu Netflix)
„Czarne lustro – Bandersnatch” (zrzut ekranu z serwisu Netflix)

W usuniętym harmonogramie Netflixa data premiery dla filmu Czarne lustro: Bandersnatch (oryg. Black Mirror Bandersnatch) to 28 grudnia 2018 roku. Zakładając, że sytuacja się nie zmieniła, data jest całkiem możliwa, patrząc na premierę 4. sezonu serialu w zeszłym roku, kiedy to cała seria pojawiła się 29 grudnia 2017 r.

Obok tytułu filmu na urządzeniach mobilnych data premiery to wciąż jeszcze 2018 rok, do którego końca pozostało niespełna 10 dni…

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix via Engadget