Zwiastun „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” nie zwiastuje niczego dobrego…

Już 25 stycznia 2019 roku do kin trafi kontynuacja jednej z popularniejszych polskich komedii lat 80. pt. Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 – zobacz zwiastun.

Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 (film, 2019)

Choć doskonale pamiętam dwie pierwsze części przaśnych komedii Romana Załuskiego pt. Kogel – Mogel z 1988 oraz Galimatias czyli Kogel – Mogel II z 1989 roku, które były satyrą polskiej mentalności z przełomu lat 80.i 90., to nie do końca jestem przekonany, że tego typu humor jest wciąż w cenie?

Film z pewnością znajdzie swoich wielbicieli wśród osób pękających ze śmiechu przy serialu Świat według Kiepskich i innych polskich komedyjek. Ja na pewno zobaczę ten film z ciekawości, co bohaterowie filmu robili przez ostatnie trzydzieści lat? I mimo, że zwiastun jest strasznie nudny i tendencyjny, postanowiłem wspomnieć o nim jedynie ze względu na sentyment do starych czasów…

„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” to ciąg dalszy przygód Kasi, ekscentrycznej rodziny Wolańskich i pozostałych bohaterów kultowych komedii „Кogel Mogel” w reżyserii Kordiana Piwowarskiego. Scenariusz napisała Ilona Łepkowska, znana twórczyni seriali, które niekoniecznie są w centrum mojego zainteresowanie…

Przeczytaj lepiej: „Zimna wojna” Pawlikowskiego pozamiatała na EFA 2018

Taj jakby ciąg dalszy…

Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu.

Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

Zobacz zwiastun filmu Miszmasz czyli Kogel Mogel 3:

Obsada filmu: Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Rogala, Wiktor Zborowski, Paweł Nowisz, oraz Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki, Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka, Anna Mucha, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jarmołowicz, Wojciech Solarz, Mayu Gralińska-Sakai, Mikołaj Roznerski i Michalina Sosna.

źródło: NextFilm