W grze Pavilion to nie Ty sterujesz swoją postacią!

Gra logiczna „Pavilion: Touch Edition” prowadzona jest z perspektywy „czwartej osoby” – wpływaj na wydarzenia w surrealistycznym ogrodzie…

Gra mobilna „Pavilion: Touch Edition”

Twórcy gry mobilnej Pavilion: Touch Edition definiują swoje dzieło jako grę logiczną na, która widziana jest z perspektywy czwartej osoby. Być może słyszysz o niej po raz pierwszy, ale sam zamysł wydaje się być dość prosty.

W przeciwieństwie do gier, w których gracz obserwuje świat zza pleców bohatera, w Pavilion nie masz nad nim żadnej kontroli – zamiast tego musisz wskazywać mu drogę. Pomysł ten może jest dosyć niecodzienny, jednak poniekąd to właśnie tak wygląda prawdziwe życie.

Przypomnij sobie jak to było gdy ostatnio ktoś inny miał dla Ciebie coś zrobić. Stuknąć w przycisk jest znacznie łatwiej prawda?

Grze daleko jest do realizmu. Wyobraź sobie surrealistyczny, oniryczny świat i mężczyznę, który przemierza w nim krainę przypominającą zrujnowane pustkowie… I już wiesz, jak wygląda główny bohater tej gry. Po raz pierwszy spotkasz go na szczycie otoczonego rozległym lasem pawilonu (stąd tytuł produkcji), gdy stoi naprzeciw dwóch posągów bez twarzy. Nad nimi zwisa ogromny, zawieszony na fantazyjnej konstrukcji dzwon. Jeszcze wyżej znajduje się niezwykłe źródło rozpraszanego przez krople deszczu światła.

Odręcznie rysowane tła przywodzą na myśl marzenia senne

Wszystko, co dzieje się w Pavilion, widać wyłącznie z lotu ptaka. Obserwując protagonistę z góry, prowadzisz go poprzez interakcję z różnymi elementami otoczenia na danym poziomie. Wolno Ci bić w dzwony, manipulować przełącznikami, a nawet przesuwać głazy. Na tym jednak kończą się Twoje możliwości. Bohater przemieszcza się po okolicy zgodnie z własnym uznaniem. Jedyna moc, jaką dysponujesz, to siła sugestii.

Możesz posługiwać się przedmiotami, jednak sterowanie postacią nie jest możliwe

Nie licz na żadne samouczki. Brak tu dialogów, instrukcji, czy choćby podpowiedzi. Narracja wydaje się niemal nieobecna, aczkolwiek w grze pojawiają się związane z nią dyskretne przesłanki. Dzięki nim możesz domyślić się, że bohater zgłębia świat własnych snów. To rodzi jednak dwa pytania – kim jesteś Ty, jako gracz, i dlaczego masz kontrole nad czyimś snem?

Być może sednem rozgrywki ukazanej z perspektywy czwartej osoby jest rozwikłanie tych właśnie zagadek?

Grę Pavilion: Touch edition pobierzesz ze sklepu App Store w cenie 18,99 zł:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: App Store Polska