Platformówka „Super Cat Tales 2” w stylu gier z lat 90.

Urocza gra mobilna „Super Cat Tales 2” wygląda jak tytuł na konsole z lat 90., kiedy to twórcy rywalizowali ze sobą używając w swoich tytułach rozczulających maskotek.

Super Cat Tales 2 (gra mobilna)

W grze mobilnej Super Cat Tales 2 znajdziesz wszystko, co można sobie wymarzyć: słodkie główne postacie, nikczemne roboty, etapy pełne zieleni, błękitne poziomy podwodne, a nawet pustynie z ruchomymi piaskami.

Wszędzie dookoła rozsiane są znajdźki, a na końcu każdego etapu, podobnie jak w Sonic the Hedgehog, przyjdzie Ci zmierzyć się ze złym mechanicznym napastnikiem.

Oczywiście wszystkie te wspaniałości doskonale współgrają z nowoczesną rozgrywką na ekranie dotykowym. Tak jak w przypadku pierwszej części Super Cat Tales, skakanie odbywa się tu automatycznie, a przytrzymanie palca po którejś stronie ekranu spowoduje, że Twój kot zacznie się tam przemieszczać.  Dwukrotne stuknięcie skłania go do biegu, a także uaktywnia zupełną nowość – specjalne umiejętności wyjątkowe dla każdego z kociaków.

Zobacz także: „Feist” to klimatyczna platformówka, w której walczysz z nieziemskimi bestiami

Dzięki tej grze przeniesiesz się do czasów klasycznych platformówek z lat 90.

Napotykani po drodze przedstawiciele kociego gatunku dołączają do stada, zwiększając Twoje możliwości poruszania się zwartych, pełnych sekretów poziomach.

Główny bohater gry Alex może biegać po ścianach, ale wkrótce poznasz krzepkiego sierżanta McMeow, który potrafi taranować wrogów. Z kolei marynarz Shinji dysponuje przydatną w wodnych poziomach umiejętnością pokonywania silnych prądów.

Ta mieszanka zdolności wiąże się z pewnymi słabościami, przez co nie możesz pędzić przez kolejne etapy na oślep. Często będzie trzeba rozpracowywać poszczególne fragmenty skok po skoku, wcielając się kolejno w innego kota, aby zawsze mieć odpowiedniego futrzaka do danej sytuacji.

Zrzut ekranu z gry Super Cat Tales 2
Zrzut ekranu z gry Super Cat Tales 2

Niezalezny twórca Gionathan Pesaresi, znany również jako Neutronized, włożył w grę mnóstwo serca. Efekty jego pracy naprawdę rzucają się w oczy – Super Cat Tales 2 to jedna z najbardziej urzekających, a zarazem niebanalnych platformówek w stylu retro dostępnych na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska