Społeczność MaxModels w aplikacji mobilnej na Androida i iOS-a

Aplikacja największego w Polsce serwisu społecznościowego MaxModels, skupiającego fotografów oraz modelki i modeli dostępna jest już na Androida i iOS-a.

Aplikacja mobilna MaxModels

W serwisie modelingowym MaxModels, należącym do Interii, codziennie pojawiają się ponad 2000 nowych zdjęć, a liczba korzystających z niego profesjonalnych fotografów oraz tych, którzy z nimi współpracują (modeli, modelek, projektantów, wizażystów i innych specjalistów z branży) sięga blisko pół miliona użytkowników.

Serwis umożliwia stworzenie portfolio, wyszukiwanie osób chętnych do współpracy, nawiązywanie kontaktów biznesowych oraz wymianę doświadczeń. Można tu także przeczytać wywiady ze sławnymi modelkami i fotografami, a także znaleźć informacje o trendach, wydarzeniach, castingach, pokazach mody, konkursach oraz celebrytach świata mody.

Od teraz MaxModels dostępny jest również w formie wygodnej aplikacji mobilnej, działającej także na urządzeniach z systemem Android. To odpowiedź na zapotrzebowanie użytkowników, którzy uzyskali łatwy dostęp do swojego portfolio i możliwość jego prezentacji w najwyższej jakości. Aplikację wyposażono także w komunikator, który ułatwia nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów między userami w dogodnym dla nich miejscu i czasie.

Przeczytaj również: Zamieniaj złe nawyki na dobre z aplikacjami mobilnymi

Korzystanie z aplikacji na obu platformach (iOS i Android) jest bezpłatne, ale dostęp do wszystkich funkcji otrzymują tylko zalogowani użytkownicy.

Cechy wyróżniające aplikację MaxModels to:

  • Twoje portfolio – dostęp do profilu użytkownika i wszystkich opublikowanych zdjęć z poziomu aplikacji. Pozwala zarządzać kontem lub przejść do pełnej wersji serwisu MaxModels.
  • Udostępnianie zdjęć – opcja „podziel się” umożliwia szybkie i proste wysłanie zdjęcia za pomocą maila, SMS-a, Facebooka lub innych serwisów społecznościowych.
  • Komunikator MaxModels – nieoceniona pomoc w poszukiwaniu modelki lub fotografa. Aby w aplikacji MaxModels napisać wiadomość do wybranego użytkownika, wystarczy dotknąć ikonkę koperty widoczną na jego profilu. Komunikator jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
  • Przejrzysty podział na kategorie – wszystkie zdjęcia w aplikacji MaxModels zostały podzielone na kategorie: Popularne, Najnowsze, Obserwowane, Zapisane, Fashion, Portret, Glamour, Akt, Nagość zakryta, Make Up / Stylizacja. Dostęp do wszystkich kategorii i umieszczonych w nich zdjęć mają tylko zalogowani użytkownicy.
  • Przyjazna, intuicyjna obsługa – aby przeglądać katalogi ze zdjęciami, wystarczy przewijać listę w górę lub w dół. Aby zobaczyć wybrane zdjęcie, wystarczy je dotknąć. Zobaczyć inne fotografie z tej samej kategorii można przeciągając zdjęcia w prawo lub lewo. Dotykając menu w prawym górnym rogu, można zawęzić listę zdjęć do jednej kategorii.
  • Łatwe przeglądanie zdjęć wybranego użytkownika – wystarczy dotknąć jego nick, by zobaczyć więcej fotografii, które zamieścił w swoim portfolio.
  • Tworzenie listy inspirujących zdjęć – dotknij ikonę zakładki, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu, a zdjęcie zostanie dodane do kategorii Zapisane.
  • Dodawanie do Obserwowanych – zdjęcia zostaną dodane do kategorii Obserwowane po dotknięciu ikonki oka, znajdującej się na profilu użytkownika pod jego nickiem. Dodatkowo użytkownik pojawi się również na liście Obserwowanych.
  • Powiadomienia – aby nie przeoczyć nowych wiadomości oraz informacji o wybranych, najciekawszych portfoliach m.in. utalentowanych modelek, fotografów, fryzjerów, wizażystów, stylistów, wystarczy włączyć powiadomienia.
  • Społeczność MaxModels – m

Według Badania Gemius/PBI w październiku 2018 roku użytkownicy serwisu MaxModels.pl wygenerowali prawie 65 mln odsłon. Podczas gdy strony i aplikacje całej Grupy Interia.pl odwiedziło 18,7 mln realnych użytkowników, generujących 1,3 mld odsłon.

źródło: informacja prasowa