Wiemy już, jak będą wyglądać walki między graczami w „Pokémon Go”

Walki między graczami w grze mobilnej „Pokémon Go” pojawią się jeszcze w tym miesiącu, ale już wiemy jak będą wyglądały rozgrywki PvP.

Walki trenerów w grze Pokemon GO

Jeśli czekasz na dzień, w którym będziesz mógł powalczyć ze znajomymi w Pokémon Go, to prawdopodobnie możesz spodziewać się nowej funkcji jeszcze w tym miesiącu. Oficjalnie zapowiadane od dłuższego czasu walki trenerów, mają pojawić się jeszcze w tym roku – dwa i pół roku od uruchomienia gry.

Wystarczy użyć kodu QR, aby rzucić wyzwanie innym graczom. Zwykle będzie trzeba być w bliskiej odległości od innych trenerów, chyba że będziesz walczyć z jednym ze swoich Ultra lub Best Friendsami – wtedy odległość nie będzie miała znaczenia.

Niantic Labs uszereguje graczy w 3 ligach, które mają limity CP na Pokémonach, aby walki były w miarę wyrównane. Zanim rozpoczniesz bitwę w czasie rzeczywistym, będziesz mógł skorzystać ze swoich zasobów Candies i Stardustu, aby dać Pokémonowi dodatkowy atak. Można będzie też użyć tarcz ochronnych podczas walki, aby bronić swoje Pokemony. Walczący pomiędzy sobą gracze będą mogli otrzymać nagrody po walce.

Ta długo oczekiwana i bardzo potrzebna opcja w grze Pokémon Go, powinna być jednym z czynników, które uaktywnią jeszcze bardziej graczy na całym świecie.

Walki PvP pomiędzy graczami w Pokemon GO (screen)
Walki PvP pomiędzy graczami w Pokemon GO (screen)

Niantic cały czas  dodaje nowe funkcje, aby zainteresować graczy, w tym śledzenie aktywności/kroków bez uruchomionej aplikacji, wymiany pokemonów czy nowe generacje stworków.

Walki PvP pomiędzy graczami w Pokemon GO (screen)
Walki PvP pomiędzy graczami w Pokemon GO (screen)

źródło: Pokemon Go Live via Engadget