Udział wersji systemu iOS 12 w grudniu 2018 r.

Firma Apple opublikowała najnowsze statystyki dotyczące udziału wersji mobilnego systemu operacyjnego – iOS 12 jest zainstalowany już na 70% aktywnych iUrządzeń.

Udział wersji systemu iOS w grudniu 2018 r.
Udział wersji systemu iOS w grudniu 2018 r.

Minęły juz ponad 2 miesiące od kiedy Apple udostępniło finalną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 12 i mamy kolejne dane na temat udziału wersji systemu iOS na aktywnych urządzeniach firmy.

Według oficjalnych danych firmy Apple, pochodzących ze sklepu App Store z 3 grudnia 2018 roku, iOS 12 jest teraz zainstalowany na 72%urządzeń sprzedanych w ciągu ostatnich czterech lat. Jednakże, jeśli chodzi o wszystkie aktywne urządzenia iOS, iOS 12 jest teraz zainstalowany na 70% urządzeń.

Oficjalne dane pokrywają się z szacunkowymi danymi opublikowanymi pod koniec listopada br. przez serwis Mixpanel. Dla porównania iOS 11 w zeszłym roku o tej porze (podobny okres od premiery), cieszył się 59-proc. udziałem.

Na powyższych wykresach kołowych widać , że w przypadku urządzeń sprzedawanych w ciągu ostatnich czterech lat 21% użytkowników wciąż korzysta z systemu iOS 11, a na 7% telefonów zainstalowane są wcześniejsze wersje mobilnego systemu operacyjnego Apple’a.

Biorąc pod uwagę wszystkie urządzenia z systemem iOS, to 21% korzysta z systemu iOS 11, a 9% z wcześniejszych wersji.

Dla tych, którzy śledzą statystyki, Apple odnotowało 50-proc. udział najnowszego systemu na początku października br., a do końca października iOS 12 był zainstalowany już na 60% urządzeń mobilnych Apple’a, a wskaźnik przyjęcia wciąż rośnie.

Zaktualizowałeś swój system do iOS 12, czy nadal używasz starszej wersji systemu operacyjnego iOS?

źródło: Apple Developer