Walki między trenerami w Pokémon GO jeszcze w tym roku!

Niantic potwierdziło, że wkrótce pojawi się nowa funkcja rozgrywek PvP między graczami w grze mobilnej Pokémon GO.

Pokemon GO - tryb walk miedzy graczami - teaser

Aktualizacja: Tryb walk został oficjalnie zaprezentowany i zapowiedziany.

Dwa i pół roku od premiery gry mobilnej Pokémon GO wciąż brakuje jednej podstawowej i najważniejszej funkcji – rozgrywek pomiędzy graczami, ale już wkrótce to się zmieni!

Dzisiaj, na profilach gry w mediach społecznościowych pojawiła się seria teaserów potwierdzających i zapowiadających nowy tryb walk, który ma pojawić się wkrótce – czyli prawdopodobnie jeszcze w tym roku, wraz z jedną z regularnych aktualizacji aplikacji.

Walki między graczami w grze Pokémon GO są prawdopodobnie najbardziej pożądaną przez graczy funkcji – szczególnie po tym, jak inna funkcja związana wymianami została dodana około sześć miesięcy temu. Podczas gdy gracze od dawna są w stanie walczyć z Pokémonami przechowywanymi w siłowniach lub współpracować z innymi trenerami, aby wyeliminować większe i złe pokemony, które pojawiają się w rajdach, nigdy nie było w tej grze systemu walki w czasie rzeczywistym, z której ta seria jest tak dobrze znana.

W sierpniu tego roku przedstawiciel Niantic wspomniał, że ich celem jest dodanie nowej funkcji jeszcze w tym roku. Biorąc pod uwagę dzisiejsze tweety, wygląda na to, że tak się stanie.

Tryb walk w Pokemon GO (teaser)
Tryb walk w Pokemon GO (teaser)

źródło: TechCrunch via @PokemonGoApp