W najnowszym utworze Grimes słyszymy, że AI jest przyszłością…

Technologia i popkultura przenikają się nawzajem nie od dziś, jednak zespół Grimes podkreśla w swojej najnowszej piosence, że symulacja jest przyszłością!

Kadr z teledysku We Appreciate Power

Hmm, artyści często komentują bieżące wydarzenia i problemy nurtujące społeczeństwo, ale nie zawsze muszą mieć słuszność… Nawet jeśli w utworze słyszymy, że nasze życie jest symulacją.

Oprócz chwytliwej, powtarzalnej tytularnej mantry w piosence We Appreciate Power (z ang. Doceniamy moc) grupy Grimes, można wskazać sedno tego utworu: Ludzie lubią mówić, że jesteśmy szaleni / Ale AI nagrodzi nas, gdy zapanuje / Jesteśmy zobowiązani wobec najpotężniejszego komputera na świecie / Symulacja: to przyszłość.

Zobacz także: Teledysk „Od braci dla braci” w wykonaniu Pioruna – sztywniutko?

Według NPR piosenka została zainspirowana ulubionym zespołem Kim Jong-un, północno-koreańskiej grupy pop Moranbong Band. Jest napisane z perspektywy osoby, która docenia sztuczną inteligencją (AI). Girl Group Propaganda, która używa piosenki, tańca, seksu i mody, aby szerzyć życzliwość w kierunku sztucznej inteligencji (nadchodzi, czy tego chcesz, czy nie):

Co sądzicie o utworze?

źródło: The Verge