„Bitcoin Miner Tycoon” – gra z kryptowalutami od poznańskiego startupu

Mobilni gracze kopią Bitcoiny, walcząc o władzę i przywództwo na miarę Pladimira Vutina w grze mobilnej Bitcoin Miner Tycoon.

Bitcoin Mining - Tycoon game

Już kilka tysięcy graczy Bitcoin Miner Tycoon rozwija swoje imperia koparek i wspina się w wewnętrznym rankingu. Od miesiąca posiadacze telefonów działających w oparciu o systemy iOS i Android, mogą rywalizować we wciągającej, bezpłatnej grze symulacyjnej. Zwycięzca zostanie Pladimirem Vutinem. Grę stworzył startup z Poznania.

Rosnące zainteresowanie kryptowalutami i grami mobilnymi zainspirowało twórców Bitcoin Miner Tycoon do stworzenia aplikacji, w której każdy może sprawdzić się jako strateg i „górnik”.

Gra symulacyjna, która swoją premierę miała 29 października, to doskonała przestrzeń do bezpiecznego rozwijania swoich umiejętności w pomnażaniu majątku w wirtualnym świecie. Uczestnicy wciągającej gry mogą budować swoje imperia, nie ponosząc przy tym ryzyka związanego z inwestowaniem w realnym świecie.

Zobacz także: EraCoin płaci użytkownikom appki za kopanie kryptowaluty

Więcej niż symulator

Głównym zadaniem uczestnika gry Bitcoin Miner Tycoon jest rozbudowa i optymalizacja koparek, których możliwości pozwolą na wykopanie jak największej ilości Bitcoinów i wspinanie się w wewnętrznym rankingu. Najpierw gracz może zostać liderem lokalnej społeczności, a następnie walczyć o podium w międzynarodowym rankingu. Ten, kto wygra zostanie przywódcą światowego imperium – Pladimirem Vutinem.

Bitcoin Miner Tycoon, to naszym zdaniem dobrze dopracowana, wieloetapowa i niezwykle wciągająca rozgrywka, w której każdy jest strategiem i każdy walczy o przywództwo. Znajomość rynku kryptowalut z pewnością może być atutem, ale znalezienie się w czołówce rankingu wymaga sprytu i niestandardowych ruchów – mówi Tomasz Henel, jeden z twórców gry. Aby maksymalnie podkręcić emocje i urzeczywistnić to, co dzieje się na ekranach smartfonów, zaproponowaliśmy atrakcyjną grafikę 2D i intuicyjny interfejs. Nie zapomnieliśmy o elemencie humorystycznym – dodaje.

Zrzuty ekranu z gry mobilnej: Bitcoin Mining - Tycoon game
Zrzuty ekranu z gry mobilnej: Bitcoin Mining – Tycoon game

Sposobów na pięcie się w górę w nowej grze jest wiele. Podstawową jest budowanie stacji do kopania Bitcoinów. W Bitcoin Miner Tycoon funkcjonuje również sklep oparty o system mikropłatności, w którym można nabywać monety, przyspieszając tym samym rozwój akcji. Tworząc konto gracz może spersonalizować swoją postać, wybierając jeden z wielu dostępnych w systemie awatarów.

Gra Bitcoin Miner Tycoon została stworzona przez poznański startup, mający na koncie m.in. globalną, mobilną aplikację datingową Royals App, wykorzystującą też mechanizmy gamingowe.

źródło: informacja prasowa