„Movesum” powie Ci ile musisz przejść, żeby spalić burgera!

Aplikacja mobilna „Movesum” z niezwykłą dokładnością poinformuje Cię o liczbie koniecznych do przejścia kilometrów, aby spalić zjedzonego hamburgera…

Movesum - aplikacja podpowiadająca ile km przejść, aby spalić posiłek

Tradycyjne liczniki kroków informują o tym, jaką odległość udało Ci się przebyć. Movesum nadaje Twojej aktywności szerszy kontekst, przeliczając ją na prawdziwe napoje i produkty spożywcze, takie jak kieliszki wina czy croissanty.

W drodze na lunch rzucasz okiem na swojego iPhone’a lub Apple Watcha. Movesum pokazuje, że od rana udało Ci się przejść 5043 kroków. Jesteś przekonany, że to wystarczy, aby zasłużyć na burgera – a może nawet dodatkowe frytki i colę? Jak więc można przeliczyć pokonaną odległość na smakołyki?

Nie chcieliśmy, aby aplikacja koncentrowała się po prostu na liczbie pokonanych kroków, lecz by pokazywała, co tak naprawdę znaczą – wyjaśnia Macus Gner, współzałożyciel studia Lifesum, które stworzyło Movesum.

Wiele osób nie może się nadziwić, że jedno piwo zawiera 163 kilokalorii i że trzeba przejść aż 3275 kroków, aby je spalić. Zaskakujące okazuje się też, jak kaloryczny jest kawałek pizzy w porównaniu do innych produktów spożywczych, na przykład brokułów.

Możesz chcieć przeczytać także: Zamieniaj złe nawyki na dobre z aplikacjami mobilnymi

Aby umożliwić tego typu obliczenia, programiści współpracowali z dietetykiem i obserwowali metabolizm tysięcy użytkowników siostrzanej aplikacji Movesum, czyli Lifesum. Odkryli, że średnio w celu spalenia jednej kalorii należy pokonać 20 kroków z prędkością 3,5 km/h. Zakładając, że średnia długość kroku wynosi 0,8 metra, otrzymujemy 1257 kroków na kilometr.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Movesum
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Movesum

Ile musisz przejść, aby spalić burgera lub inne przysmaki? Mówiąc krótko, naprawdę sporo. I yo o wiele więcej, niż Ci się wydaje…

  1. Aby spalić 479 kalorii, czyli odpowiednik standardowego hamburgera, potrzeba 9599 kroków. To około 7,6 km, czyli odległość od wieżowca Shard w Londynie do sali koncertowej Royal Albert Hall. Albo prawie 19 okrążeń na bieżni!
  2. Spacer przez całą długość wyspy Manhattan odpowiada 4,2 kawałka słynnej nowojorskiej pizzy.
  3. Jeśli wybierzesz się na 5-kilometrową wycieczkę turystyczną od Tower Bridge do Big Bena, spalisz jednego hot doga. No prawie całego, o ile będzie to bułka standardowych rozmiarów. Nawet nie myśl o powiększonym zestawie!

Spalanie kalorii z aplikacja mobilna Movesum

  1. Fani piłki nożnej udający się na pieszą wyprawę ze stadionu Anfield w Liverpoolu do Old Trafford, czyli boiska zespołu Manchester United, pokonają 50 kilometrów, czyli mniej więcej 62 341 kroków. Odpowiada to ośmiu ciastkom sprzedawanym podczas meczu. Niektórzy potrafią pochłonąć taką liczbę za jednym posiedzeniem…
  2. Aby Twój organizm uporał się z paczką chrupek, musisz zrobić aż 24 833 kroków, czyli 19 km. POkonując trasę z przylądka Land’s End do wioski John o’ Groats, przejdziesz 1305 km, co wystarczy na spalenie 65 paczek. Równie dobrze możesz przekąsić 1074 jabłka. Po takiej liczbie przez pewien czas nie musisz martwić się o wizyty u lekarza!

Aplikację Movesum uruchomisz tylko na iPhonie lub smartfonie z Androidem. Widzisz go? Leży tam po drugiej stronie pokoju. Najlepiej od razu zacznij spalać kalorie  zrób pierwsze kroki w drodze po niego.

Pobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska