400 e-hulajnóg Hive od myTaxi zawitało w Lizbonie

Po Lime, przyszedł czas na Hive od mytaxi, które w Lizbonie uruchomiło kolejną usługę wypożyczania elektrycznych hulajnóg.

Hive - e-hulajnogi w Lizbonie

Say Hi to Hive! Poznajcie pilotażową usługę wynajmu e-hulajnóg na minuty: hive, która dzisiaj startuje w Lizbonie! ? Nazwa nowej marki jest nieprzypadkowa – będzie o niej głośno „jak w ulu” ?…

Lizbona jest pierwszym miastem, w którym usługa Hive wystartowała. Jest ona bardzo podobna do działającej już oferty Lime. Hulajnogi można zamawiać w ten sam sposób i w tej samej cenie: za pośrednictwem aplikacji na iOS-a i Androida. Jednorazowa cena za wypożyczenie e-hulajnogi Hive wynosi 1 euro i 15 eurocentów za minutę.

Jeśli chcesz się zatrzymać na kawę, usługa daje ci pół godziny na ustawienie skutera w „trybie parkowania”, bez ryzyka, że ​​ktoś go zamówi.

Ale czy Lizbona potrzebuje dodatkowych kilkuset skuterów? Radny odpowiedzialny za mobilność i bezpieczeństwo Miguel Gaspar podczas konferencji wyjaśnił, że pwszystko zostało uzgodnione pomiędzy spółką a gminą, która w zamian poprosiła o dostęp do danych o lokalizacji wszystkich pojazdów. „Wiemy, gdzie są skutery Lime i Hive, możemy je kontrolować. W oparciu o wymianę informacji możemy podejmować decyzje w dowolnym momencie”, powiedział.

Bezprawne i przypadkowe parkowanie pojazdów w całym mieście przyniosło falę protestów, jednak radny podkreśla zaangażowanie obu operatorów, którzy codziennie zbierają hulajnogi i umieszczają w dziesiątkach oznaczonych hotspotów wokół Lizbony (obecnie jest ich 60). Miguel Gaspar wspomniał także o znaczeniu świadomości i edukacji użytkowników, którzy nie powinni parkować hulajnóg w sposób, który tarasuje drogę pieszym.

E-hulajnogi Hive od myTaxi ww Lizbonie
E-hulajnogi Hive od myTaxi ww Lizbonie

Oprócz tego użytkownicy muszą postępować zgodnie z portugalskim kodeksem drogowym. Oznacza to na przykład,że zabroniona jest jazda na pasach autobusowych. Ograniczenie prędkości jest mało prawdopodobne, i chyba nie będzie problemem, gdyż Hive osiąga maksymalną prędkość tylko 25 km/h.

Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej Hive Scooters
Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej Hive Scooters

Aplikacja mobilna hive scooters dostępna jest na urządzenia z systemami iOS oraz Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Więcej informacji na oficjalnej stronie projektu: ridehive.com.

źródło: myTaxi via Timeout Lisboa