Premiera serialu „Chyłka” w adaptacji TVN-u już 26 grudnia!

Serial „Chyłka” powstał na podstawie książki Remigiusza Mroza pt. „Zaginięcie”, a już w pierwszy dzień świąt będziemy mogli zobaczyć efekty na player.pl.

Serial Chyłka na player.pl od 26 grudnia 2018 r.

W 7-odcinkowym serialu kryminalnego „Chyłka” rolę głównej bohaterki – mecenas Chyłki – wcieliła się Magdalena Cielecka. Joanna to prawniczka, która potrafi wygrać każdą sprawę, nawet tę, która od początku skazana jest na porażkę.

Odcinki dostępne będą tylko w tvn-owskim playerze, a przedpremierowo udostępniane w ramach płatnej oferty w player+. – Stawiamy na „Chyłkę” Remigiusza Mroza, ponieważ widzimy w tej prozie ogromny potencjał. Jesteśmy przekonani, że jego fani będą zadowoleni po obejrzeniu naszej produkcji – mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.

Mam nadzieję, że dzięki temu, ze serial będzie streamowany w usłudze Player.pl, TVN nie tym razem schrzani tego jak w przypadku swoich innych produkcji kryminalnych i nie zrobiło ugrzecznionej, delikatnej wersji prozy Mroza.

Joanna Chyłka w sądzie czuje się, jak ryba w wodzie! To tu wygrywa wszystkie sprawy, a prokuratorów sprowadza na ziemię. Dla niej nie ma sprawy, którą może przegrać. Ona zawsze wygrywa! „Kto chce oskarżać powinien mieć dowód” – a ona sprawia, że wszystkie dowody wydają się niewystarczające, by jej klienci poszli do więzienia. Zobacz, jak powstają sceny z sądu!

Przeczytaj także: Serial kryminalny „Chyłka” (od TVN) kręcony jest na Podlasiu

Na ekranie pojawią się także: Filip Pławiak, Jakub Gierszał, Katarzyna Warnke, Jacek Koman, Piotr Żurawski, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Piotr Głowacki, Jerzy Schejbal i m.in. Mirosław Baka, Mirosław Haniszewski, Artur Żmijewski czy Piotr Stramowski.

Chyłka to niejednoznaczna i zagadkowa bohaterka, kobieta, jakiej jeszcze nie było w serialu TVN. Od lat porywa czytelników i wierzę, że zauroczy także widzów player i TVN. To „brudna Harriet” polskiej palestry. Poza zagadką tytułowego zaginięcia dodatkowym atutem naszej produkcji jest intrygująca relacja między mistrzynią, a jej uczniem, narracja z celnymi dialogami oraz poczucie humoru, żonglujące prawniczym żargonem. To wszystko gwarantuje widzom niezapomniane emocje – dodaje Dorota Chamczyk, producentka TVN.

Myślę, że już po pierwszym odcinku każdy będzie mógł przekonać się, że Magda Cielecka nie gra Chyłki. Ona jest Chyłką. Cieszę się ogromnie, że moja seria trafiła w dobre ręce i czuję, że mamy okazję dokonać prawdziwej rewolucji w serialowym świecie – mówi Remigiusz Mróz, autor kryminalnej serii.

Producentem z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym – Violetta Furmaniuk-Zaorska i jej firma Aktiv Media. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak, Krzysztof Szpetmański oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy – Agnieszka Werner-Szyrle. Kierownikiem produkcji jest Artur Polański.

źródło: informacja prasowa TVN