Oto najczęściej komentowane emoji z systemu iOS 12.1

Emoji łysych ludzi, wzburzona twarz, uśmiechniętą twarz z trzema sercami, stopa, błagalna twarzą i gorącą twarzą były jednymi z najbardziej wciągających i często używanych emoji z iOS-a 12.1.

TOP 25 emoji z systemu iOS 12.1
TOP 25 emoji z systemu iOS 12.1

Emojipedia zbadała najczęściej używane emotikony w komentarzach, retweetach i polubieniach  w mediach społecznościowych i zestawiła najpopularniejsze emoji, które były używane przez użytkowników. W zestawieniu wygrywają nowe bezwłose emoji, łysy mężczyzna ?‍? i łysa kobieta ?‍?, które były najbardziej popularną postacią, a zaraz za nią wzburzona twarz  ? i uśmiechnięta twarz z trzema sercami ?.

Zgodnie z danymi, emoji stóp?pojawiło się w bardzo wielu retweetach, podczas gdy uśmiechnięta twarz z trzema sercami zebrała wiele sympatii i retweetów. Z nowych emotikon w systemie iOS 12.1 tylko zimna twarz ? i imprezowa twarz ? nie znalazły się w pierwszej dziesiątce.

Emojipedia stwierdza, że mierzenie emoji przez zaangażowanie nie wskazuje na to, jak popularne będą dane emotikony w rzeczywistym świecie – statystyki na Twitterze, takie jak te, dają wgląd w emoji, które ludzie uważają za interesujące, godne uwagi lub kontrowersyjne.

Na przykład komentowanie emoji nóg, skupiło się na dziwnym charakterze tego znaku a nie na regularnym korzystaniu z niego. Emoji żywności i zwierząt, mango ? i ciastko ? były najczęściej omawianymi artykułami spożywczymi, podczas gdy lama ? i jenot ? były najpopularniejszymi zwierzętami. Oprócz nóg i stóp, żaden inny przypadkowy element nie znalazł się na liście 20 najlepszych.

Emojipedia udostępniła ranking wszystkich 70 nowych emoji wprowadzonych w aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.1, wraz z danymi o poszczególnych komentarzach, retweetach i polubieniach otrzymanych przez każdego z emoji.

Ranking Emoji z systemu iOS 12.1 (listopad 2018, Emojipedia) Ranking Emoji z systemu iOS 12.1 (listopad 2018, Emojipedia) – kliknij na obrazek, aby powiększyć

iOS 12.1 z nowymi postaciami emoji został udostępniony publicznie we wtorek 30 października 2018 r. Zawierał dziesiątki nowych znaków emoji Unicode 11. iOS zyska dodatkowe nowe znaki emoji w 2019 roku, kiedy pojawią się znaki Unicode 12, który jest wciąż w fazie rozwoju.

Firma Apple w marcu przesłała serię nowych emoji z serii „dostępności i niepełnosprawności” do konsorcjum Unicode, które mogą zostać włączone do kolejnej edycji znaków. Unicode 12 prawdopodobnie zostanie sfinalizowane na początku 2019 r., ale Apple może nie wdrożyć go do czasu wydania iOS-a 13.

źródło: MacRumors via Emojipedia – Most Discussed New Emojis of iOS 12.1