„Byte” to następca aplikacji „Vine”, która pojawi się wiosną 2019 r.

Współzałożyciel aplikacji mobilnej „Vine” planuje wiosną przyszłego roku wprowadzić na rynek jej następcę o nazwie „Byte”.

Byte (logo)

Współtwórca platformy wideo o nazwie Vine Dom Hofmann ogłosił dziś na Twitterze, że nowa wersja jego projektu Vine 2.0 o nazwie Byte powróci wiosna 2019 roku.

Co wiemy o platformie i aplikacji mobilnej Byte? Na razie niewiele. Hofmann zdradził nazwę i logo serwisu, który zapewne będzie skupiał się na muzyce i wideo, podobnie jak protoplasta Vine. Jak dotąd zarejestrowano domenę serwisu byte.co oraz założono profile w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także: Fakty na temat aplikacji mobilnej Vine

Twitter bezceremonialnie zamknął serwis Vine dwa lata temu, po tym jak odkupił go w 2016 roku. Wydaje się, że po wielu latach nieobecności pojawiło się pragnienie tej sieci, zważywszy, że kompilacje Vine nadal są czymś w rodzaju konkurencji dla  YouTube’a. Hofmann wierzy, że idea sześciosekundowych filmów wciąż ma sens i potencjał wśród młodych użytkowników mobilnych.

Od pewnego czasu mówiło się o Vine 2.0, ale wszystko odbywało się w wielkiej tajemnicy i niewiele wiemy czego spodziewać się po premierze serwisu Byte. Czy nowy projekt, podobnie jak Vine, będzie miał równie niesamowity wpływ na media społecznościowe, pomimo stosunkowo niewielkiej bazy użytkowników?

W dobie popularnych memów, YouTube’a, Snapchata, Instagrama czy TikTok (musical.ly) nowy projekt Byte będzie musiał wyróżnić się czymś szczególnym, aby zawojować na trudnym rynku mediów społecznościowych i wyszukanych form komunikacji audiowizualnej. W czasach, gdy media społecznościowe coraz częściej obwinia się za wzbudzanie zazdrości i nieautentyczności, Vine był czystą rozrywką – warto będzie poczekać na Byte’a, czy można będzie wskrzesić Vine’a pod nową nazwą?

źródło: the Verge via iPhoneHacks