Netflix zapowiada nowe filmy i seriale animowane dla dzieci i dorosłych

Oto opowieści inspirowane różnymi spojrzeniami na rzeczywistość i kulturami. Zostaną one zrealizowane w różnych technikach animacji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Kris Pearn The Willoughbys

Każdego miesiąca niemalże 60% użytkowników serwisu Netflix z całego świata ogląda filmy, seriale oraz programy dla dzieci i rodzin. Firmie Netflix zależy, by użytkownicy mieli dostęp do treści, które uwielbiają, i dlatego właśnie zapowiada realizację licznych nowych produkcji animowanych, w tym filmów i seriali oryginalnych.

Firma Netflix już wcześniej zapowiedziała produkcję premierowych tytułów, a dzisiaj ogłasza realizację kolejnych sześciu nowych projektów. W sumie widzom zostaną udostępnione zróżnicowane produkcje tworzone w technice animacji komputerowej („The Willoughbys Krisa Pearna”), animacji 2D („My Father’s Dragon” Nory Twomey) oraz stop motion („Pinocchio” Guillerma del Toro). Każdy członek rodziny będzie mógł wybrać coś dla siebie spośród zapowiedzianych tytułów. Firma Neflix zrealizuje projekty dla przedszkolaków („Potężny mały Bheem” Rajiva Chilaki), starszych dzieci („Kid Cosmic” Craiga McCrackena) oraz całej rodziny („Maya and the Three” Jorge Gutierreza). W ten sposób w każdym domu na całym świecie mali i więksi widzowie będą mogli obejrzeć filmy i seriale, które najbardziej odpowiadają ich wyjątkowym gustom.

Wiemy, że nie ma dwóch takich samych rodzin. Chcemy przedstawiać wyjątkowe i zróżnicowane opowieści, które zachwycą widzów serwisu Netflix z całego świata, dlatego współpracujemy z wszechstronnie utalentowanymi twórcami — mówi Melissa Cobb, wiceprezes ds. treści dla dzieci i rodzin w firmie Netflix. Pragniemy dać widzom okazje do wspólnego oglądania filmów i seriali oryginalnych. Mamy nadzieję, że te wciągające historie wzbudzą w nich zachwyt i wyczarują uśmiech na ich twarzy, a także pozwolą im razem przeżywać wspaniałe chwile.

Przeczytaj także: Netflix przedstawił światu nowe produkcje z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki

Poniżej przedstawiamy nowe tytuły, które zostały zapowiedziane:

 • „MAYA AND THE THREE” (2021 r.) to animowany miniserial w reżyserii i według scenariusza Jorge Gutierreza („Księga życia”, „El Tigre: Przygody Manny’ego Rivery”). Serial zabiera widzów do mitycznego świata inspirowanego Mezoameryką. Jego bohaterką jest waleczna księżniczka, która postanawia zwerbować trójkę legendarnych wojowników do walki w obronie świata ludzi i bogów. Współscenarzystką i współproducentką wykonawczą serialu jest Silvia Olivas („Elena z Avaloru”). Z kolei za fabułę odpowiada Jeff Ranjo („Vaiana: Skarb oceanu”).

Jorge Guitierrez „Maya and the Three”

 • „MY FATHER’S DRAGON” (2021 r.) to animowany film pełnometrażowy 2D dla całej rodziny w reżyserii Nory Twomey („Sekret księgi z Kells”, „Żywiciel”) oraz według scenariusza Meg LeFauve („W głowie się nie mieści”, „Dobry dinozaur”). Jest on oparty na pomyśle Meg LeFauve oraz Johna Morgana, którzy pełnią także funkcje producentów wykonawczych. Za produkcję filmu odpowiadają Bonnie Curtis oraz Julie Lynn z firmy Mockingbird Pictures, a także Paul Young z wytwórni Cartoon Saloon („Sekret księgi z Kells”, „Żywiciel”) i Tomm Moore. „My Father’s Dragon” to film oparty na nagrodzonych wyróżnieniem Newbery Honor powieściach dla dzieci autorstwa Ruth Stiles Gannett. Jest to opowieść o przygodach młodego Elmera Elevatora, który ucieka z domu i wyrusza na poszukiwanie smoka uwięzionego na odległej wyspie. Podczas wyprawy chłopiec odkrywa o wiele więcej, niż kiedykolwiek się spodziewał. Producentami wykonawczymi filmu są także Alan Moloney i Ruth Coady z firmy Parallel Films oraz Gerry Shirren.
 • „GO! GO! CORY CARSON” (2019 r.) to serial animowany dla przedszkolaków wytwórni Kuku Studios z kalifornijskiego Berkeley. Producentami wykonawczymi serialu są Alex Woo („WALL·E”, „Ratatuj”), Stanley Moore („Gdzie jest Dory”, „Uniwersytet Potworny”) oraz Tone Thyne („Wspaniałe zwierzaki”, „The Adventures of Napkin Man!”). Twórcy stworzyli serial „Go! Go! Cory Carson”, biorąc na warsztat zabawki z serii Go! Go! Smart Wheels produkowane przez firmę VTech Electronics. Głównym bohaterem serialu jest młody samochodzik Cory Carson, który przeżywa niezwykle pokręcone przygody w Bumperton Hills.
 • „KID COSMIC” (2020 r.) to serial produkcji Craiga McCrackena („Atomówki”, „Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”). Opowiada on historię młodego chłopca, który pragnie zostać bohaterem. Jego marzenia się spełniają, kiedy natrafia na pochodzące z kosmosu kamienie mocy. Jednak chłopiec wkrótce odkrywa, że jego wyobrażenia o życiu bohatera mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, z którą przyjdzie mu się zmierzyć. A będzie to największa walka w jego życiu. I mimo że chłopak szczerze pragnie bronić dobra, zupełnie mu to nie wychodzi.
 • „TRASH TRUCK” (2020 r.) to serial animowany produkcji Maksa Keane’a („Dear Basketball”). Hank wychowywał się bez zakazów i nakazów. Jak na sześciolatka ma ogromną wyobraźnię. Ma też potężnego najlepszego kumpla — gigantyczną, roztrąbioną ciężarówkę. Przyjaciele codziennie przeżywają małe i duże przygody — to uczą się latać, to znów odwiedzają gabinet stomatologiczny. Producentami wykonawczymi serialu są Glen Keane („Mała syrenka”, „Aladyn”, „Piękna i Bestia”) oraz Gennie Rim („Dear Basketball”), a także Max Keane.

Glen Keane

 • „THE WILLOUGHBYS” (2020 r.) to jedyny w swoim rodzaju film pełnometrażowy realizowany w technice animacji komputerowej, którego produkcją zajęła się wytwórnia BRON Animation z Vancouver. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Kris Pearn („Klopsiki kontratakują”). Czwórka rodzeństwa Willoughbych porzuconych przez samolubnych dorosłych uczy się, jak dostosować swoje staroświeckie przekonania do współczesnego świata, by stworzyć nowoczesną rodzinę. Na podstawie wyróżnionej nagrodą Newbery książki pisarki Lois Lowry. Występują: Ricky Gervais, Maya Rudolph, Will Forte, Martin Short, Alessia Cara oraz Jane Krakowski.

Poniżej przedstawiamy wcześniej zapowiedziane animowane filmy i seriale Netflix:

 • „JACOB AND THE SEA BEAST” (2022 r.) to animowany komputerowo film w reżyserii i według scenariusza nagrodzonego Oscarem filmowca Chrisa Williamsa („Vaiana: Skarb oceanu”, „Wielka Szóstka”, „Piorun”). Widzowie poznają fantastyczne przygody żeglarza, który wyrusza w nieznane i podczas rejsu przez siedem mórz spotyka potwora, który zupełnie niespodziewanie staje się jego sprzymierzeńcem.
 • „KLAUS” (Święta 2019 r.) to film scenarzysty i reżysera Sergia Pablosa, współtwórcy hitu „Jak ukraść księżyc”. Produkcja zostanie zrealizowana w formacie animacji 2D. Samolubny młody listonosz zostaje przeniesiony do odległej skandynawskiej miejscowości. Tam niespodziewanie nawiązuje przyjaźń z wiodącym życie samotnika zabawkarzem. Tak zaczyna się historia Świętego Mikołaja. Twórcy wykreowali tę ponadczasową opowieść za pomocą klasycznej ręcznie rysowanej animacji oraz zaawansowanej technologii cyfrowej. Charakter animowanego świata podkreślają światło wolumetryczne oraz teksturowanie, które zazwyczaj stosuje się w filmach animowanych komputerowo. Postaciom użyczają głosu Jason Schwartzman, Rashida Jones, JK Simmons oraz Joan Cusack. Scenariusz napisali Sergio Pablos, Zach Lewis oraz Jim Mahoney, biorąc na warsztat powieść Pablosa. Producentami filmu są Matthew Teevan, Gustavo Ferrada oraz Marisa Roman. Z kolei za produkcję wykonawczą jest odpowiedzialna Jinko Gotoh („LEGO® PRZYGODA 2”, „Mały Książę”). Film zostanie zrealizowany w madryckiej wytwórni SPA Studios Sergia Pablosa we współpracy z firmą Atresmedia Cine. Studio Toon Boom weźmie udział w produkcji w roli partnera technologicznego.
 • „POTĘŻNY MAŁY BHEEM” (2019 r.) to realizowany w Indiach serial animowany dla przedszkolaków w reżyserii Rajiva Chilaka („Chhota Bheem”). „Potężny mały Bheem” będzie pierwszym serialem dla przedszkolaków z serii „Bheem”. To niewerbalna komedia slapstickowa, w której niezwykle silny, odważny i błyskotliwy bohater, potężny mały Bheem, przeżywa fascynujące przygody, przemierzając swoje rodzinne miasteczko — zazwyczaj w poszukiwaniu laddu (ulubionej przekąski).
 • „MOTOWN MAGIC” (20 listopada 2018 r.) to serial animowany dla przedszkolaków Josha Wakely’ego („Beat Bugs”). W serialu usłyszymy odświeżone wersje aż 52 hitów takich wykonawców, jak: The Jackson 5, The Temptations, Stevie Wonder, Marvin Gaye, The Supremes oraz Smokey Robinson, które zostały wydane przez wytwórnię Motown Records . Smokey Robinson objął także pieczę nad produkcją wykonawczą muzyki do serialu. Ben to 8-latek o wspaniałej wyobraźni i wielkim sercu, który zmienia swoje miasto, ożywiając kolorową sztukę uliczną za pomocą magicznego pędzla.
 • „OVER THE MOON” (2020 r.) to animowany komputerowo musical o dziewczynie, która buduje statek kosmiczny i wyrusza na poszukiwanie legendarnej bogini księżyca, by udowodnić swojemu ojcu, że bogini naprawdę istnieje. Po „drugiej stronie” nieoczekiwanie odkrywa dziwaczny świat, w którym żyją fantastyczne stworzenia. Niektóre są potwornie niebezpieczne. Z kolei inne pomagają małej bohaterce odnaleźć drogę powrotną do domu. Reżyserem musicalu jest Glen Keane („Mała syrenka”, „Aladyn”, „Piękna i Bestia”), a scenarzystką — Audrey Wells („Pod słońcem Toskanii ”, „George prosto z drzewa”). Za produkcję odpowiada Gennie Rim („Dear Basketball”). Producentką wykonawczą jest Janet Yang („Klub szczęścia”). Utwory do musicalu skomponowali Christopher Curtis, Marjorie Duffield oraz Helen Park. Produkcję wspiera wytwórnia Pearl Studio.
 • „PINOCCHIO” (2021 r.) to debiut nagrodzonego Oscarem Guillerma del Toro („Kształt wody”) w roli reżysera animowanego filmu pełnometrażowego. „Pinocchio” to życiowy projekt filmowca. Musical zostanie zrealizowany w technice stop motion. Laureat Oscara obejmie także pieczę nad scenariuszem i produkcją filmu. Del Toro przedstawia własną wersję klasycznej baśni o drewnianej figurce. Jej akcja będzie osadzona we Włoszech lat 30. XX wieku. Za produkcję filmu „Pinocchio” odpowiadają Guillermo del Toro, The Jim Henson Company („Ciemny kryształ: Czas buntu”) oraz ShadowMachine („Bojack Horseman”). Animacja poklatkowa zostanie zrealizowana w studiu wytwórni ShadowMachine. Oprócz del Toro produkcją zajmą się Lisa Henson, Alex Bulkley z ShadowMachine, Corey Campodonico oraz Gary Ungar z Exile Entertainment. Produkcję będzie wspierać Blanca Lista. Podczas pisania scenariusza del Toro będzie mógł liczyć na wsparcie Patricka McHale’a („Po drugiej stronie muru”). A na planie w roli współreżysera będzie mu towarzyszył Mark Gustafson („Fantastyczny Pan Lis”). Do stworzenia atmosfery filmu przyczyni się także scenograf Guy Davis. Postać Pinokia będzie inspirowana oryginalną wizją Grisa Grimly’ego. Występujące w filmie marionetki powstaną w pracowni firmy Mackinnon and Saunders („Gnijąca panna młoda”).
 • „WENDELL & WILD” (2021 r.) to animowany film pełnometrażowy — dzieło scenarzysty i reżysera Henry’ego Selicka („Miasteczko Halloween”, „Koralina i tajemnicze drzwi”) oraz scenarzysty Jordana Peele’a („Key & Peele”, „Uciekaj!”), które powstanie we współpracy z wytwórnią Monkeypaw Productions. Dwóch braci demonów (głosu postaciom użyczają Keegan Michael Key i Jordan Peele) ucieka z zaświatów i ląduje w pewnym miasteczku. Tam poluje na nich nastoletni pogromca sił zła, który pragnie ich unicestwić. Peele jest także producentem wykonawczym filmu z ramienia swojej wytwórni Monkeypaw. W roli producentów towarzyszą mu Selick i Ellen Goldsmith-Vein z firmy Gotham Group. Produkcję wspiera Sarah Serata. Producentami wykonawczymi są z kolei Win Rosenfeld z ramienia wytwórni Monkeypaw, Peter Principato oraz Joel Zadak z firmy Principato-Young, Lindsay Williams, a także Eddie Gamarra z firmy The Gotham Group. Projekt postaci zostanie zrealizowany przez argentyńskiego artystę Pabla Lobata.

źródło: informacja prasowa