Wkrótce nasi sąsiedzi z Niemiec będą korzystać z Apple Pay

Według niemieckiej strony internetowej firmy Apple, płatności mobilne Apple Pay „wkrótce” dotrą do Niemiec – zgodnie z obietnicą jeszcze w 2018 roku!

Apple Pay w Niemczech

Według strony internetowej Apple’a, niektórzy wydawcy kart płatniczych w Niemczech, w tym Boon, Bunq, ComDirect, Edenred, Fidor, Hanseatic Bank, N26 i O2 Banking uruchomią na kartach American Express, Mastercard i Visa Apple Pay.

Niektóre z lepiej znani sprzedawcy detaliczni, którzy akceptują Apple Pay w Niemczech to Aldi, Galeria Kaufhof, H&M, Lidl, MediaMarkt, Saturn, Shell i Zara. W Berlinie BVG pozwoli zapłacić za karnety.

Niemcy są największą gospodarką kontynentalną w Europie, co powoduje, że brak Apple Pay jest dość zauważalny. Rozmowy niemieckich banków z Apple’em trwają już od ponad roku, prawdopodobnie próbując wynegocjować stawki za opłaty transakcyjne. Apple pobiera prowizje od każdej transakcji Apple Pay, wykorzystując dochody banku na wystarczająco dużą skalę.

Mówi się, że płatności mobilne Apple Pay pojawią się jeszcze w tym miesiącu na innym europejskim rynku, w Belgii. Ogłaszając wyniki kwartalne we wrześniu br., Apple ujawniło, że transakcje Apple Pay potroiły się z roku na rok, dzięki dołączeniu większej liczby regionów i kompatybilnych dostawców.

Apple Pay w Polsce wystartowało w czerwcu 2018 roku i była dostępna w dniu premiery dla klientów 9 polskich banków w tym: Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin Noble Bank, mBank, Nest Bank, Pekao SA, Raiffeisen Polbank, T-Mobile Usługi Bankowe.

źródło: Apple Deutchland