Apple wydało iOS 12.1 (16B94) tylko dla iPhone’a XR

Firma Apple wydała dzisiaj zaktualizowaną wersję systemu iOS 12.1 dla iPhone XR (kompilacja 16B94), tydzień po uruchomieniu systemu iOS 12.1 i nieco ponad tydzień od premiery smartfona.

Poradnik: co należy zrobić przed aktualizacją/instalacją systemu iOS 12?
Poradnik: co należy zrobić przed aktualizacją/instalacją systemu iOS 12?

Nowa aktualizacja mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.1 dla iPhone’a XR ma numer kompilacji 16B94, to nieznaczna zmianę w stosunku do oryginalnej kompilacji iOS 12.1 (16B93), która została wydana tydzień temu, po prezentacji nowego iPada Pro.

Aktualizacja nie pojawia się na urządzeniach, które mają zainstalowany już system iOS 12.1, oznacza to, że nowa kompilacja oprogramowania jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy jeszcze nie zaktualizowali swoich iPhone’ów XR do wersji iOS 12.1. Nie wiemy dlaczego firma Apple wydała zaktualizowaną wersję iOS-a 12.1 tylko dla iPhone’a XR, ale prawdopodobnie zawiera ona drobne poprawki tylko dla tego modelu.

Właściciele telefonów Phone XR, którzy nie zainstalowali jeszcze systemu iOS 12.1, mogą to zrobić, przechodząc do opcji Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia.

iOS 12.1 to ważna aktualizacja, która wprowadza szereg nowych funkcji dla iPhone’a XR. Zapewnia obsługę eSIM (cyfrowej karty SIM), która umożliwia aktywację planu komórkowego od operatora bez potrzeby korzystania z fizycznej karty SIM. Obsługa eSIM nie jest jeszcze dostępna u polskich operatorów, ale Orange zapowiedziało wprowadzenie takiej funkcji jeszcze w tym roku.

iOS 12.1 oferuje również nową funkcję kontroli głębi na w aplikacji aparat, która działa w czasie rzeczywistym. Dodano również obsługę połączeń grupowych FaceTime z maksymalnie 32 osobami. Inne nowe funkcje obejmują ponad 70 nowych emoji i kilka ważnych poprawek, które powinny zachęcić każdego do aktualizacji, kto jeszcze nie zainstalował aktualizacji.

Aktualizacja poprawia także łączność komórkową w telefonie iPhone XR i naprawia błędy związane z wiadomościami głosowymi, aplikacją Telefon i innych.

źródło: MacRumors