Akcja „Czytaj PL 2018” z darmowymi e-bookami i audiobookami

Wystartowała nowa edycja największej polskiej akcji czytelniczej „Czytaj PL 2018”, w ramach której możesz za darmo przeczytać lub odsłuchć aż 12 bestsellerów!

Czytaj PL – akcja z bezpłatnym dostępem do super e-książek, z której trochę głupio nie skorzystać!

Akcja Czytaj PL już po raz szósty organizowana jest przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – oraz platformę Woblink.com. Partnerem strategicznym jest Instytut Książki. W tegorocznej edycji „Czytaj PL 2018”  skanując kody z plakatów uzyskujemy dostęp do 12 nowych bestsellerów! Na czytelników czekają m.in. dzieła Olgi Tokarczuk, Johna Flanagana czy Remigiusza Mroza.

Czytaj PL – akcja z bezpłatnym dostępem do super e-książek, z której trochę głupio nie skorzystać!

Do tej pory uczestnicy akcji Czytaj PL przeczytali aż 180 tysięcy książek. W tym roku w 500 miastach i miejscowościach pojawiły się już darmowe wypożyczalnie e-booków dostępne dla każdego. Będzie można z nich skorzystać m.in. na przystankach, w bibliotekach i instytucjach kultury.

Akcja ma na celu zachęcić do zwiększenia czytelnictwa w Polsce, ułatwiając dostęp do książek, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Można je czytać w postaci e-booków lub odsłuchać w formie audiobooka na smartfonie w aplikacji mobilnej Woblink.

Przeczytaj także o zeszłorocznej akcji: Czytaj PL 2017 – do pobrania 12 darmowych e-booków!

Jak skorzystać z darmowego e-booka lub audiobooka w ramach akcji Czytaj PL 2018?

Organizatorzy akcji umieścili na 7000 nośnikach kody QR dające dostęp do 12 bestsellerów, z których wiele to nowości z 2018 roku. Aby skorzystać z dostępu do książek wystarczy zeskanować kod, aby do końca listopada cieszyć się darmowymi e-bookami i audiobookami.

Czytaj PL 2018 - aplikacja mobilna

Wśród tytułów biorących udział w akcji każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie:

  • „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, nagrodzonej niedawno prestiżową Man Booker International Prize, to zaskakujące i nieprzewidywalne historie, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość.
  • „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej to jedna z najgłośniejszych i – jak piszą krytycy – najlepszych biografii ostatniego czasu.
  • Na fanów kryminału czekają powieści Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza.
  • Miłośnicy literatury kobiecej będą mogli za darmo przeczytać „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej.
  • Młodzi wielbiciele fantasy mogą przeczytać pierwszy tom „Zwiadowców” Johna Flanagana.

Pełna lista książek: Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”, Magdalena Grzebałkowska, „Komeda. Osobiste życie jazzu”, Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”, Anna Brzezińska „Córki Wawelu”, Wojciech Chmielarz „Cienie”, Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”, Remigiusz Mróz „Hashtag”, Mark Bowden „Polowanie na Escobara”, Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”, Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”, Ariely Dan „Potęga irracjonalności”, John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”.

12 bestsellerów w ramach akcji Czytaj PL 2018
12 bestsellerów w ramach akcji Czytaj PL 2018

Czytaj PL w szkołach – czyli „Upoluj swoją książkę”

Tak jak w ubiegłym roku kampanię Czytaj PL uzupełnia akcja „Upoluj swoją książkę”, dzięki której uczniowie mogą wypożyczyć książkę podczas pięciominutowej przerwy na korytarzu szkolnym – wystarczą do tego smartfon i aplikacja. Do tegorocznej edycji zostało przyjętych blisko 1000 szkół średnich, które otrzymają plakaty dające dostęp do darmowych e-booków i audiobooków.

Jak wziąć udział w akcji Czytaj PL?
Jak wziąć udział w akcji Czytaj PL?

Do kiedy można skanować kody i czytać książki w ramach akcji?

Akcja Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada 2018 roku. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play (linki poniżej) i przejść do zakładki Czytaj PL.

Oto mapa z lokalizacjami, gdzie znajdziesz plakaty z kodem QR:

Legenda do mapy: 

  • niebieska ikona z białą książką: szkoły
  • żółta ikona ze smartfonem: citylighty
  • czerwona ikona z budynkami: miasta partnerskie
  • bordowa ikona z samolotem: zagraniczne miasta partnerskie

Może Cie także zainteresować: Lektury.gov.pl to cyfrowa biblioteka z lekturami za darmo

Nie zapomnij zaprosić swoich znajomych do skorzystania z akcji! Tylko wtedy ma to sens!

Aplikacje mobilną Woblink pobierzesz za darmo na urządzenia z systemami iOS i Android, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Czytaj PL 2018, Czytaj PL 2018 – Największa polska akcja czytelnicza wystartowała!