87 mln płatnych subskrybentów Spotify w 3Q 2018 r.

Liczba użytkowników premium muzycznej usługi streamingowej Spotify wzrosła o 4 mln w trzecim kwartale 2018 roku osiągając 87 milionów.

Spotify – liczba użytkowników (free i premium) 3Q 2018
Spotify – liczba użytkowników (free i premium) 3Q 2018

Spotify udostępniło najnowsze wyniki za 3 kwartał 2018 r. Obecnie z usługi korzysta 87 milionów płatnych subskrybentów Premium i w sumie 191 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. W porównaniu z ostatnim kwartałem Spotify odnotowało 4 mln wzrost płatnych użytkowników.

To nie jest największy kwartalny wzrost liczby abonentów tej usługi, ale nadal pomaga Spotify utrzymać przewagę nad swoim największym rywalem – Apple Music. W ostatnim raporcie oszacowano, że Apple Music ma 43,5 mln subskrybentów (chociaż ta liczba nie pochodzi bezpośrednio od Apple’a).

Dodatkowo Spotify podskoczył osiągając stratę w wysokości 73 milionów euro (83,3 miliona USD) w trzecim kwartale ubiegłego roku, do straty w wysokości 6 milionów euro (6,8 miliona USD) w tegorocznych wynikach za trzeci kwartał. Firma udostępniająca muzykę nie jest jeszcze rentowna, ale już jest coraz bliżej swojego celu – co jest dobrą wiadomością dla inwestorów.

źródło: Spotify Reports Third Quarter 2018 Earnings via The Verge