Twórz animowane cuda z „GIPHY World: AR GIF Stickers”

Aplikacja mobilna „GIPHY World: AR GIF Stickers” pozwala odkryć potencjał kreatywności w wirtualnej rzeczywistości za pomocą bogatej bazy animowanych GIF-ów.

GIPHY World: AR GIF Stickers

Przyjaciel wysyła Ci link i nagle Twój świat jest pokryty GIF-ami. przed Tobą leży animowana mapa skarbów, a lśniące gwiazdy wypełniają korytarz. Przestrzegaj wskazówek i przemierzaj istną galaktykę planet w stylu lo-fi (z ang. amatorska jakość dzieła wynikającą bądź to z ograniczeń finansowych, bądź z przemyślanej koncepcji artystycznej – najczęściej w celu podkreślenia odrębności od mainstreamu), aż dotrzesz do Ziemi, Tam, ogromy GIF wyświetla obracające się słowa: „Wszystkiego najlepszego”.

Aplikacja Giphy World to dziwaczne i niesamowite miejsce zarazem. – Wiele zastosowań AR (rzeczywistości rozszerzonej) będzie przede wszystkim użytecznych. Inne z nich znajdą miejsce w grach opowiadających historie. To ogromne przemiany, a tu mamy coś zupełnie innego – mówi David Rosenberg, dyrektor rozwoju biznesowego w studiu Giphy.

Znajdziesz tu mieszankę licencjonowanych, oficjalnych GIFów, które wydają się idealne do nawet najbardziej eleganckiego zastosowania, oraz tych najdziwaczniejszych – od 8-bitowych pterodaktyli, aż po przerażająco realistyczne banany-humanoidy. Aha, no i smoki!

Przeczytaj także: Tworzenie własnych GIF-ów za pomocą Gboarda

– Możesz obejrzeć „Grę o Tron” w niedzielę, a w poniedziałek wypełniać pokoje smokami – mówi Rosenberg.

Dzięki tak wielkiej różnorodności przypinanie GIFów może stać się przedsięwzięciem artystycznym. Giphy World udostępnia Ci w tym celu mnóstwo narzędzi. Przytrzymanie GIFa i poruszanie aparatem smartfona spowoduje „pomalowanie” widoku. Możesz dowolnie zmieniać rozmiar GIFów, zamieniać ściany, do których je przyczepiasz;  możesz sprawić, że będą one OGROOOMNE lub mikroskopijne. Po stworzeniu wymarzonego świata nagraj wideo lub zrób zrzut ekranu, udostępnij swoje dzieło w mediach społecznościowych lub wyślij z aplikacji prosto do znajomych.

Giphy World w pełni rozwija swój potencjał, kiedy tworzy się wspólnie. Wysyłając link do znajomych, zapraszasz ich do budowania swojej szalonej wizji w AR (Augmented Reality). Niedługo, Twój morski świat piratów zostaje wypełniony kotami. potem kolejna osoba dodaje artykuły śniadaniowe obok każdego futrzaka i wysyła to z powrotem do Ciebie. Możliwości są nieskończone, a zabawa często kończy się głośnym śmiechem.

Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej: GIPHY World: AR GIF Stickers
Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej: GIPHY World: AR GIF Stickers

Z tak wieloma możliwościami w Giphy World zawsze pozostaje coś do odkrycia. Jak mówi Rosenberg: AR zasługuje na to, by jej kreatywną przestrzeń wzbogacić niebanalną treścią. Myślimy, że w Giphy World udało nam się tego dokonać.

Aplikacje od Giphy pobierzesz za darmo na iOS-a ze sklepu App Store i na Androida z Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska