OnePlus 6T – czyli po co komu czytnik linii papilarnych w ekranie?

Firma OnePlus zaprezentowała dzisiaj swojego nowego smartfona OnePlus 6T, który ma czytnik linii papilarnych w ekranie i małe wycięcie na przednią kamerę, 6,41-calowy wyświetlacz i kosztuje 545 $.

OnePlus 6T - Unlock the Speed

Jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów tej jesieni, pomimo drobnych perturbacji, został dzisiaj zaprezentowany i oficjalnie poznaliśmy specyfikację smartfona OnePlus 6T.

Zasadniczo specyfikacja tegorocznego modelu jest bardzo zbliżona do OnePlus 6. Posiada  procesor Snapdragon 845, 6 GB lub 8 GB pamięci RAM, 128 GB lub 256 GB pamięci masowej i USB-C. Jest też większa bateria o pojemności 3700 mAh i system Android 9 Pie. Firma pozbyła smartfona gniazda słuchawkowego..

Wyświetlacz OnePlus 6T ma pewne znaczące ulepszenia. Po pierwsze, rozmiar został zwiększony do 6,41 cali (o 0,13 cala więcej niż w OnePlus 6). Jest to wciąż panel FED + OLED, ale tym razem ma znacznie mniejsze wycięcie (tzw. notcha), który ma kształt „kropli wody”. Pomimo mniejszych rozmiarów nadal w wycięciu mieści się czujnik światła otoczenia i czujnik RGB oraz kamera o rozdzielczości 16 megapikseli.

Jeśli chodzi o tylne kamery, OnePlus posiada 16-megapikselowy aparat Sony IMX 519 z  f/1.7 oraz EIS i OIS. Dodatkowo posiada 20-megapikselowy Sony IMX 376K, który ma również f/1.7. Kamery te mogą nagrywać filmy 4K przy 60 klatkach na sekundę i superwolne wideo w rozdzielczości 1080p przy 240 klatkach na sekundę. Nowa funkcja Nightscape zwiększa również jasność zdjęć i sprawia, że kolory są bardziej żywe przy słabym oświetleniu, lepiej redukując szumy. Ta funkcja będzie również dostępna na OnePlus 6.

Screen Unlock jest uzupełnieniem dla Face Unlock firmy OnePlus

Warto zauważyć, że w OnePlus 6T dodano całkowicie nowy czujnik linii papilarnych na wyświetlaczu. Nie ma już czujnika na tylnej ściance telefonu, ale pojawia się nowa alternatywna opcja, aby odblokować urządzenie wraz z autorska funkcją Face Unlock. OnePlus wykorzystał również nową funkcję nazwaną Screen Unlock, aby umożliwić szybkie uruchamianie aplikacji.

Oficjalne zdjęcia OnePlus 6T

System Oxygen OS 9.0 jest również fabrycznie preinstalowane na tym urządzeniu z systemem Android 9 Pie. To wciąż prawie nieosiągalny interfejs porównywalny z tym, który można znaleźć na urządzeniu Google Pixel, ale firma wprowadziła kilka dużych zmian.

Porównanie wymiarów OnePlus 6T z iPhone’ami XS i XR, Samsungami galaxy S9 i Note9 oraz OnePlus 6 i Google Pixel 3(3XL):

Wymiary OnePlus 6T vs. iPhone XS, XS Max i XR
Wymiary OnePlus 6T vs. iPhone XS, XS Max i XR
Wymiary OnePlus 6T vs. OnePlus 6 i Google Pixel 3 i 3 XL
Wymiary OnePlus 6T vs. OnePlus 6 i Google Pixel 3 i 3 XL
Wymiary OnePlus 6T vs. Samsung Galaxy Note9, S9+ i S9
Wymiary OnePlus 6T vs. Samsung Galaxy Note9, S9+ i S9

Cena i dostępność OnePlus 6T

W OnePlus 6T nie ma gniazda słuchawkowego, ale w pudełku znajduje się przejściówka USB-C wraz z szybką ładowarką i półprzezroczystą obudową. Firma wprowadza także na rynek wkładki douszne Type-C Bullets, które kosztują 19,95 USD do kupienia osobno.

Cena smartfona OnePlus 6T  w Europie zaczyna się od 549 euro za model 6 GB RAM + 128 GB pamięci. Najdroższa wersja 8 GB RAM + 256 GB pamięci na dane kosztuje 629 euro.

W Stanach Zjednoczonych smartfon sprzedawany będzie za pośrednictwem T-Mobile i w sklepach od 5 listopada. Operator oferuje także zniżkę na wybrane urządzenia przy wybraniu określonych planów taryfowych. W Wielkiej Brytanii i Europie OnePlus 6T dostępny będzie kilku u dostawców, w tym na Amazonie od 1 listopada 2018 r.Więcej o urządzeniu przeczyatsz na oficjalnej stronie urządzenia: oneplus.com/pl/6t.

źródło: OnePlus cia 9TO5Google