Ikona znaleziona w systemie iOS zdradza wygląd iPada Pro (2018)

Ikona znaleziona w systemie iOS 12.1 zdaje się potwierdzać wygląd nowego iPada Pro, którego zobaczymy w nadchodzącym tygodniu – tablet będzie miał zaokrąglone rogi i pozbawiony będzie przycisku Home.

Ikona iPada Pro (2018) znaleziona w systemie iOS 12.1
Ikona iPada Pro (2018) znaleziona w systemie iOS 12.1

Wydana po raz pierwszy w sierpniu wersja beta mobilnego systemu iOS 12.1 dostarczyła już mnóstwo doniesień na temat kolejnej wersji iPAda Pro, którego spodziewamy się zobaczyć podczas wtorkowej konferencji firmy Apple.

Wszystko wskazuje na to, że nowa ikona znaleziona przez serwis 9TO5Mac zdradza nam ogólny wygląd nowego tabletu firmy z Cupertino. Jeśli ikona jest finalna, to nowy iPad na pewno nie będzie miał przycisku Home (Początek), cienkie ranki i obsługę Face ID.

Ikona została zauważona w nowej wersji beta systemu iOS 12.1 i oprócz wspomnianych cech wskazuje także, że przyciski głośności pozostają na swoim miejscu (prawy bok) a przycisk uśpienia/wybudzenia w prawej części górnej krawędzi. Sam wyświetlacz nie wydaje się być usytuowany od krawędzi do krawędzi, co może oznaczać, że ramki mogą być nieco większe ze względu na sposób, w jaki skonstruowana jest sama ikona.

Wygląd zgadzałby się z pojawiającymi się od jakiegoś czasu spekulacjami, że tegoroczne iPady będą miały większy wyświetlacz i system identyfikacji twarzy Face ID, który pozwoli odblokować urządzenie bez fizycznych przycisków – tak jak w iPhone’ach X, XS i XR.

Przeczytaj: iPad Pro z 2018 roku może mieć znaczące zmiany

Inne plotki sugerują, że nowe iPady będą wyposażone w port USB-C, zaktualizowany rysik Apple Pencil i prawdopodobnie nie będą posiadały gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

Wszystkiego dowiemy się już w najbliższy wtorek 30 października 2018 roku o godzinie 15.00, kiedy to rozpocznie się konferencja Apple’a. Po wydarzeniu ok. godz. 19.00 ma także pojawić się finalna aktualizacja mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.1 dla wszystkich kompatybilnych urządzeń.

źródło: The Verge via 9TO5Mac