Xiaomi zaprezentowało swojego flagowca Mi MIX 3

Xiaomi zaprezentowało dzisiaj swój najnowszy flagowy smartfon Mi MIX 3 w słynnym Forbidden City (znanym również Muzeum Pałacowym), jednym z najważniejszych zabytków Chin.

Xiaomi Mi MIX 3

 

Mi MIX 3, najnowszy produkt z wielokrotnie nagradzanej serii Mi MIX firmy Xiaomi, po raz kolejny łączy technologię i sztukę, ma ceramiczną obudowę w trzech kolorach i innowacyjny suwak magnetyczny.

Poza bezprecedensowym wyświetlaniem pełnoekranowym, Mi MIX 3 ma nową konfigurację kamery, która uzyskała 108-punktowy wynik zdjęciowy DxOMark, czterokrotny zakrzywiony ceramiczny panel tylny w nowym wariancie Sapphire Blue i do 10 GB pamięci RAM.

Mi MIX 3 trafi w CHinach na półki sklepowe 1 listopada 2018 roku z ceną w wysokości 3 299 RMB (ok. 1800 zł), w tym ze specjalnie zaprojektowaną wersją we współpracy z Muzeum Pałacowym (Palace Museum).

Podczas inauguracji Lei Jun CEO Xiaomi ujawnił również, że Xiaomi spodziewa się wyniku sprzedaży ponad 100 milionów sztuk smartfonów do końca października 2018 roku, osiągając już roczny cel sprzedaży. Xiaomi osiągnie cel na dwa miesiące przed planowanym terminem, przekraczając liczbę jednostek o 90 milionów w 2017 r.

Przeczytaj także: POCOPHONE F1 – nowa seria smartfonów od Xiaomi

Opatentowany suwak magnetyczny oferuje nowe interaktywne wrażenia

Opatentowany suwak w Mi MIX 3 zawiera magnesy neodymowe, które zostały starannie skalibrowane. Xiaomi poświęcił znaczne zasoby procesowi produkcji, aby zapewnić suwakowi ok. 300 000 cykli życia w testach laboratoryjnych.

Konstrukcja suwaka nie tylko tworzy przestrzeń dla przedniej kamery i anteny, ale także pozwala na zastosowanie pełnoekranowego wyświetlacza bez żadnych wycięć. Mi MIX 3 wykorzystuje wyświetlacz FHD + Samsung AMOLED o przekątnej 6,39 cala i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli ze współczynnikiem kształtu 19,5:9.

Suwak pełnoekranowy można w pełni dostosować do własnych potrzeb. Użytkownicy mogą otwierać telefon w celu odbierania połączeń lub dostosowywania go w celu uruchomienia różnych funkcji. Dodatkowo istnieje specjalna funkcja w grach dla suwaka, umożliwiająca użytkownikom dostęp do przechwytywania ekranu, rejestrowania ekranu lub ukrywania powiadomień podczas rozgrywki.

Xiaomi Mi MIX 3 (kolory)

Światowej klasy fotografia (108 wg DxOMarku)

Mi MIX 3 wyposażony jest w tylną podwójną kamerę 12 MP + 12 MP, która wykorzystuje te same czujniki co Mi 8. Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność w warunkach słabego oświetlenia, Xiaomi wprowadziło stały tryb ręcznego fotografowania nocnego w Mi MIX 3, łącząc różne przydatne funkcje: redukcja szumów, pomiar światła AI oraz stabilizacja i kalibracja obrazu AI. Mi MIX 3 w połączeniu z 4-osiowym OIS kamery tylnej jest najlepszym smartfonem Xiaomi do zdjęć robionych w słabym oświetleniu. Tylny podwójny aparat posiada również funkcję nagrywania wideo 4K i przechwytywania wideo w zwolnionym tempie 960 fps, wspieraną przez funkcję podkładu muzycznego AI, która automatycznie dodaje efekty dźwiękowe w zależności od przepływu ruchu w filmie.

Przedni moduł 24 MP + 2 MP jest wyposażony w czujnik główny Sony IMX576, który może uchwycić więcej szczegółów niż kiedykolwiek wcześniej. W warunkach słabego oświetlenia czujnik wykorzystuje technologię Super Pixel do łączenia informacji o czterech pikselach w jeden duży piksel, co daje 1,8 μm dużych pikseli, które znacznie poprawiają przejrzystość, szczególnie przy słabym oświetleniu. Wtórny czujnik 2 MP przechwytuje informacje o głębi, aby ułatwić efekt bokeh AI.

Dzięki tym ulepszeniom Mi MIX 3 uzyskał ocenę fotograficzną DxOMark na poziomie 108, zaliczając się do najlepszych na świecie smartfonów do fotografii.

Piękny, dwustronny, zakrzywiony ceramiczny tył

Mi MIX 3 kontynuuje tradycję stosowania unikalnych materiałów o artystycznym designie, dodając nową wersję Sapphire Blue inspirowaną ceramicznymi kolekcjami Muzeum Pałacowego. Te ceramiczne elementy są znane ze swojego piękna i zostały skrupulatnie wykonane przy użyciu złożonego procesu produkcji z bardzo precyzyjną kontrolą temperatury.

Podczas inauguracji Xiaomi wydało specjalną edycję Mi MIX 3 z legendarnym chińskim stworzeniem Xiezhi, mityczną bestią, która symbolizuje sprawiedliwość. Ta wersja jest również jednym z pierwszych smartfonów na świecie wyposażonych w 10 GB pamięci RAM, zapewniających ekstremalną wydajność.

Pierwszym telefonem z 10 GB RAM był Black Shark Helo, który został zaprezentowany dwa dni temu.

Xiaomi Mi MIX 3 (Museum Palace)

Bezprzewodowa ładowarka 10 W dostarczana z każdą jednostką

Mi MIX 3 obsługuje standardowe bezprzewodowe ładowanie Qi i jest wyposażony w bezprzewodową ładowarkę 10 W, która jest 30 proc. wydajniejsza niż jego poprzednik.

Pojemność baterii w telefonie Mi MIX 3 wynosi: 3200 mAh (Quick Charge 3.0, ładowanie bezprzewodowe 10 W).

Pierwszy smartfon Xiaomi z przyciskiem AI

Po raz pierwszy Xiaomi dodał przycisk AI po lewej stronie telefonu. Użytkownicy mogą obudzić asystenta głosowego Xiao Ai, przytrzymując przycisk AI. Xiaomi Ai może teraz zrozumieć siedem chińskich dialektów i może automatycznie dostosować głośność zgodnie z głosem użytkownika.

Mi MIX 3 będzie dostępny w kolorach Jade Green, Sapphire Blue i Onyx Black poprzez kanały online i offline na kontynencie chińskim, z 6 GB + 128 GB (w cenie 3 299 RMB), 8 GB + 128 GB (3 599 RMB) i 8 GB + 256 GB (3999 RMB). Wersja 10 MB + 256 GB Mi MIX 3 Palace Museum Edition kosztuje 4 999 RMB . Dostępność na innych rynkach zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

źródło: informacja prasowa