YouTube Kids już w Polsce – wyjątkowe treści dla całej rodziny

Ponad 70 miliardów wyświetleń, takim wynikiem może pochwalić się aplikacja YouTube Kids, która od dzisiaj jest już dostępna w Polsce.

YouTube Kids Polska

YouTube Kids dostarcza całym rodzinom bogactwo wyjątkowych treści, a także możliwość bezpiecznego ich odkrywania – dzięki zaawansowanym algorytmom oraz rozbudowanym opcjom kontroli, to rodzice mogą wybrać treści, które ogląda ich dziecko.

Od dziś wystarczy kilka kliknięć by obserwować przygody sympatycznych Domisi, poznać żyrafę Irmę z wrocławskiego Zoo, czy pomóc Mistrzowi Wu wypełnić specjalną misję. Dzięki aplikacji YouTube Kids starsze dzieci nauczą się liczyć w pamięci, a młodsze z łatwością zapamiętają alfabet po angielsku śpiewając razem z bohaterami Ulicy Sezamkowej, a na koniec dnia… zasną w takt ROCKołyski

Aplikacja YouTube Kids jest odpowiedzią na problemy dopasowania odpowiednich treści dla najmłodszych widzów. Dzięki niej rodzic nie musi obawiać się, że jego dziecko trafi na szkodliwy materiał, gdyż ma pełną kontrolę nad tym, jakie filmy są pokazywane. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i ma prosty, intuicyjny interfejs. Ciekawym udogodnieniem jest minutnik, który blokuje dostęp po określonym czasie. Liczę na to, że aplikacja będzie rozwijana i coraz lepiej dopasowana do potrzeb młodej widowni i ich opiekunów – komentuje CeZIk, twórca YouTube i pomysłodawca kanału dla dzieci NutkoSfera.

Przeczytaj także: Aplikacja YouTube Kids dla dzieci już jest

Aplikacja YouTube Kids to:

Zabawna i angażująca grafika: duże i wyraźne ikony ułatwiają korzystanie z aplikacji nawet małym dzieciom. Z aplikacją zintegrowano również wyszukiwanie głosowe, aby najmłodsi mogli znaleźć filmy, które chcą obejrzeć, nawet jeśli sami nie potrafią jeszcze czytać ani pisać.

Treści przeznaczone dla całej rodziny: aplikacja YouTube Kids to miejsce przyjazne rodzinom, w którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i zaspokoić swoją ciekawość. Kanały i playlisty można przeglądać w czterech różnych kategoriach: Programy, Odkrywaj, Muzyka, Ucz się. Dzieci dowiedzą się jak zrobić śpiewający balon, jak narysować sówkę, obejrzą jak świnka Peppa świętuje Halloween lub posłuchają piosenki na podstawie wiersza Juliana Tuwima, jak abecadło z pieca spadło.

Kolekcje partnerów: YouTube Kids zaprasza do współpracy partnerów, którzy przygotowują specjalne kolekcje kanałów na różne tematy – od bajek i muzyki, poprzez naukę, kreatywną zabawę, przyrodę oraz wiele innych. Wyselekcjonowane treści i rekomendacje ekspertów pozwolą rodzicom jeszcze łatwiej wybrać treści, do których ich dzieci będą miały dostęp w aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy przejść do Ustawień (kłódka w prawym dolnym rogu), wybrać profil dziecka, a w nim opcję Tylko zaakceptowane treści.  Na ekranie pokaże się pozycja Kolekcje i wszystkie dostępne listy.

Pierwsi polscy partnerzy

Pierwszymi polskimi partnerami YouTube Kids są trzy wyjątkowe instytucje: Zoo we Wrocławiu, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Fundacja Atelier. Już wkrótce ich kolekcje będą dostępne w aplikacji. Wśród zarekomendowanych przez nich treści, dzieci odkryją niesamowity świat przyrody, nauczą się nowych rzeczy przez zabawę oraz zaczną poznawać świat w kreatywny sposób.

YouTube Kids (screen)

Aplikacja YouTube Kids posiada wiele funkcji, które umożliwiają rodzicom kontrolę treści dostępnych dla dzieci.

  • Tryb akceptowania treści przez rodziców: pozwala określić, które materiały dostępne w aplikacji (kanały lub poszczególne filmy) mogą być dostępne dla dzieci. Wśród treści, które można wybrać i zaakceptować, znajdują się specjalnie przygotowane kolekcje. Część z nich to listy kanałów stworzonych przez zespół YouTube Kids – do zabawy, gry, nauki. Można tu znaleźć także kolekcje rekomendowane przez partnerów YouTube Kids.  Aby włączyć tę funkcję wystarczy kliknąć Ustawienia, przejść do profilu dziecka i wybrać Tylko zaakceptowane treści.
  • Ustawienia wyszukiwania:  opcja pozwala rodzicom zdecydować czy dzieci będą mogły swobodnie wyszukiwać treści spośród wszystkich zasobów aplikacji. Wystarczy włączyć wyszukiwanie, aby umożliwić im dostęp do milionów filmów lub wyłączyć je, aby ograniczyć możliwość wyboru do mniejszego zestawu filmów. Aby skorzystać z tej funkcji należy przejść do Ustawień, kliknąć na profil dziecka i wybrać Zezwól na wyszukiwanie.
  • Minutnik: ułatwia kontrolować czas, jaki dzieci spędzają przed ekranem. To aplikacja poinformuje dziecko, gdy ustawiony przez rodziców czas korzystania z YouTube Kids się skończy. Wystarczy wejść w opcję Minutnik w Ustawieniach i określić  limit czasu, po upływie którego aplikacja zostanie zablokowana.
  • Dostęp poprzez hasło: umożliwia rodzicom ustanowienie swojego kodu dostępu do ustawień i innych informacji  w aplikacji.
  • Tajny kod dziecka: dziecko może utworzyć własny kod, aby zabezpieczyć swój profil. Dzięki temu pozostałe dzieci używające tego samego urządzenia nie będą mieć dostępu do filmów i funkcji, z których nie mogą korzystać na swoich profilach. Jeżeli dziecko zapomni swoje hasło, rodzic może je usunąć. Aby ustawić kod wystarczy kliknąć na profil dziecka w lewym górnym rogu, wejść w Ustawienia i wybrać opcję Tajny kod.
  • Korzystanie z aplikacji jako niezalogowany użytkownik: nie trzeba logować się na konto, aby korzystać z YouTube Kids. Wszystkie funkcje związane z prywatnym kontem, takie jak przesyłanie, udostępnianie, polubienia itp. również zostały usunięte.
  • Zgłaszanie treści: żaden system nie jest doskonały, jeśli więc użytkownicy znajdą film, który wyda im się niestosowny, mają możliwość poinformować o tym YouTube. Aby zgłosić film, wystarczy kliknąć Więcej  u góry filmu (znak trzech kropek) i wybrać opcję Zgłoś.

YouTube Kids obsługuje również filmy sferyczne 360°. Obejrzenie takiego filmu jest bardzo proste, wystarczy poruszać smartfonem lub tabletem, aby zmienić perspektywę z jakiej pokazywany jest obraz. Można wskoczyć razem ze swoim dzieckiem i Lego na roller coaster, przenieść się na broadwayowską scenę (i za jej kulisy), aby zobaczyć fragment musicalu Król Lew lub dyskretnie obserwować co się dzieje w pewną zimową noc… kiedy Mikołaj dostarcza prezenty.

Polską wersję aplikacji można pobrać za darmo z Google Play i App Store:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: informacja prasowa