Zbieranie świętych zamiast potworów w katolickiej grze Follow JC Go

Katolicki klon gry Pokémon Go zatytułowany Follow JC Go pozwala graczom zbierać katolickich świętych zamiast potworów – mniej walki, więcej modlitwy!

Gra mobilna Follow JC Go

Kościół katolicki jest jedną z najstarszych instytucji na świecie, a ostatnio podjęto wspólną próbę dotarcia do pokolenia „Z” dzięki grze Follow JC Go, która inspirowana jest popularnym tytułem Pokémon Go.

Follow JC Go to gra mobilna, w której celem jest zebranie świętych i innych ważnych postaci, które pojawiły się w Biblii, podczas wędrówki po własnym mieście. Tytuł został opracowany przez Fundación Ramón Pané, grupę katolicko-ewangelicką z siedzibą na Florydzie. Chociaż Watykan nie jest bezpośrednio związany z tą grą, papież Franciszek jest podobno jej fanem.

W przeciwieństwie do Pokémon Go, w Follow JC Go gracze nie muszą walczyć z innymi oddanymi katolikami. Nie ma żadnych Świątyń (odpowiedników Gymów) dla graczy, które można byłoby zdobywać i umieszczać w nich swoich świętych i wydaje się mało prawdopodobne, że w grze będziecie w stanie ewoluować Jezusa, karmiąc go pewną ilością chleba lub ryby.

Przeczytaj także: Pokémon GO z 4. generacją stworków z regionu Sinnoh

Zamiast tego, elementy walki z Pokémon Go zostały zastąpione filozoficznymi pytaniami, na które gracze będą musieli odpowiedzieć, gdy natkną się na świętych czy inne biblijne imiona. Oczekujcie, że mniej skupicie się na tym, aby stać się najlepszym, a bardziej na tym, aby wniknąć głęboko we własne serca, aby dokonać trudnych, ale koniecznych poszukiwań duszy.

Nie byłaby to także właściwa gra katolicka bez elementów modlitwy: gracze muszą jeść, pić i modlić się, aby wyrównać swoje postacie. Gra zachęca również graczy do poświęcenia czasu na powąchanie róż – lub pójścia do kościoła za każdym razem, gdy obok niego przejdą…

To kto zamieni Pokemon GO na Follow JC Go?

Zrzuty ekranu z gry Follow JC Go
Zrzuty ekranu z gry Follow JC Go

Grę Follow JC Go! możesz pobrać za darmo na Androida lub iOS-a klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: The Verge