Facebook testuje funkcję odwołania wiadomości w Messengerze

W komunikatorze mobilnym Facebook Messenger może wkrótce pojawić się nowa funkcja „cofnij wiadomość” dla roztrzepanych i tych, którzy przypadkowo wyślą niepożądaną wiadomość.

Cofanie wysłanych wiadomości na Facebook Messengerze (Unsend Message?)

Każdy z użytkowników Messengera prawie na pewno wysłał choć jedną wiadomość, której żałował, albo nie do tego adresata co trzeba. Przyczyn mogło być wiele, pisaliśmy w biegu, byliśmy zmęczeni, pomyliły nam się nazwy użytkowników i wiele innych. Teraz komunikator mobilny Faceboook Messenger może wkrótce otrzymać nową funkcję, która pozwoli ci odwołać błędnie wysłane wiadomości.

Działanie nowej funkcji wydaje się być całkiem proste: długie naciśnięcie wysłanej wiadomości da Ci możliwość jej usunięcia lub odwołania. Usunięcie wiadomości spowoduje usunięcie jej tylko z danego okna rozmowy, a jej cofnięcie spowoduje również usunięcie jej z widoku czatu u odbiorcy.

Przeczytaj także: Facebook umożliwi cofnięcie wysłanych wiadomości w Messengerze

Jane Manchun Wong zauważa na Twitterze, że ​​można cofnąć wiadomość tylko przez określony czas po jej wysłaniu, więc nie będziemy w stanie wymazać swoich błędów sprzed kilku dni. Prawdopodobnie nie będzie można również cofać wiadomości jeśli odbiorca już ją przeczyta, ponieważ byłoby to bardziej kłopotliwe i mylące niż użyteczne.

Funkcja cofania wysłanych wiadomości na Facebook Messengerze
Funkcja cofania wysłanych wiadomości na Facebook Messengerze

Obecnie nie ma informacji o tym, kiedy ta funkcja będzie dostępna dla wszystkich, oprócz tego, że zespół Facebooka nad nią pracuje, dlatego na razie pomyśl dwa razy zanim wyślesz jakąś wiadomość lub zdjęcie!

źródło: Android Police, The Verge via @wongmjane