iOS 12 zainstalowany jest już na ponad 50% urządzeń (październik 2018)

Według najnowszych danych pochodzących ze sklepu Ap Store, udział wersji systemu iOS 12 w październiku 2018 roku wynosi 50%.

Udział wersji systemu iOS w październiku 2018 r.
Udział wersji systemu iOS w październiku 2018 r.

Firma Apple udostępniła finalną wersję mobilnego systemu operacyjnego iOS 12 we wrześniu br., a teraz, nieco mniej niż miesiąc później, oprogramowanie jest zainstalowane już na ponad połowie urządzeń firmy Apple.

Na oficjalnej stronie wsparcia dla programistów pojawiły się najnowsze statystyki z udziałem poszczególnych wersji iOS-a. Według firmy z Cupertino, iOS 12 jest teraz zainstalowany na 50% wszystkich urządzeń. Na tym jednym z wykresów kołowych widzimy, że iOS 11 nadal działa na 39% urządzeń, podczas gdy wcześniejsze wersje mobilnego systemu operacyjnego zajmują 11%.

Przeczytaj także: Udział wersji systemu iOS we wrześniu 2018 r.

Na pierwszym wykresie z kolei wykresie Apple pokazuje, że odsetek urządzeń wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat, które zaktualizowano do iOS-a 12, wynosi 53%. Oznacza to, że 40% urządzeń w tej kategorii korzysta z systemu iOS 11, a tylko 7% używa wcześniejszych wersji systemu operacyjnego. W każdym przypadku dane pochodzą ze sklepu App Store z 10 października 2018 r.

Ostatnim razem, gdy poznaliśmy wykorzystania systemu iOS 12, było 48 godzin po jego uruchomieniu. W tym czasie mobilny system operacyjny Apple’a był zainstalowany tylko na 10% urządzeń, co wskazuje na stosunkowo powolny wskaźnik rozpowszechnienia. Jednak mniej niż miesiąc później urządzenia korzystają obecnie głównie z najnowszej wersji systemu iOS!

Do tego momentu firma Apple publicznie opublikowała jedną niewielką aktualizację iOS 12.0.1. Apple testuje kolejną dużą aktualizację dla mobilnego systemu operacyjnego 12.1, który można zainstalować w wersji beat już tera.

Czy zaktualizowałeś wszystkie swoje urządzenia z systemem iOS, przynajmniej te, które obsługują iOS 12, do najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego?

źródło: Apple Developer