Hologram Amy Winehouse będzie koncertował z zespołem na żywo!

Dzięki technologii hologramu, w 2019 roku Amy Winehouse będzie występować podczas trasy koncertowej, z której dochód zostanie przekazany na cele charytatywne organizacji Winehouse Foundation.

Amy Winehouse BASE Hologram

Nieżyjąca od 2011 roku Amy Winehouse powróci na scenę w 2019 roku jako jeden z wykonawców wskrzeszonych dzięki technologii hologramu.

Cyfrowy duch Winehouse wykona takie hity jak „Rehab” czy „Valerie”, przy wspierciu zespołu na żywo!  Trasa jest owocem współpracy między BASE Hologram z LA a Fundacją Amy Winehouse, która wspiera uzależnionych i promuje zapobieganie nadużywania alkoholu i narkotyków.

Trasy hologramowe nie są oczywiście bezprecedensowe, już w 2012 roku odbył się holograficzny występ Tupaca na Coachella, który otworzył trend pośmiertnych holograficznych występów muzycznych.

Przeczytaj także: Odkryj polski „RAJ” od zespołu The Dumplings

Artyści tacy jak Biggie Smalls, Whitney Houston, a nawet komicy Andy Kaufman i Redd Fox występowali także jako hologramy. Jest to trend, który wydaje się byc coraz popularniejszy. W rzeczywistości BASE Hologram prowadzi obecnie Roy Orbison: In Dreams and Callas In Concert z udziałem legendy opery Marii Callas, która zmarła w 1977 roku.

Ojciec Amy Winehouse Mitch Winehouse, powiedział: Muzyka naszej córki wpłynęła na życie milionów ludzi i będziemy wspierać wszystko, co będzie kontynuowało jej dziedzictwo w ten innowacyjny i przełomowy sposób.

Bilety na koncerty nie zostały jeszcze wydane, ale aktualizacje można znaleźć na stronie internetowej BASE Hologram.

źródło: Engadget via BASE Hologram