Apple Watch Series 4 nie radzi sobie ze zmianą czasu…

Niektóre modele nowego zegarka Apple Watch Series 4 z ustawioną tarczą Infograph Modular wielokrotnie zawieszają się i restartują ze względu na błąd zmiany czasu.

Tarcza Infograph Modular na Apple Watch Series 4 a zmiana czasu!

Błąd związany ze zmianą czasu powoduje niemałe komplikacje na nowych tarczach Infograph Modular z wykresem aktywności na smartwatchu Apple Watch Series 4. Użytkownicy z Australii właśnie doświadczyli zmiany czasu letniego i zauważyli, że ich zegarki Apple Watch z tarczą Infograph Modular zapętliły się i ciągle się restartują.

Wydaje się, że kłopoty związane są ściśle z wykresem aktywności na osi czasu tarczy Infograph Modular, która nie radzi sobie ze straconą godziną i zamiast tego powoduje awarię całego urządzenia, ciągle go rebootując.

Ponizsza tarcza Infograph Modular rysuje wykres na osi czasu bieżącego dnia, pokazując dane z godziny na godzinę dla spalonych kalorii, minut ćwiczeń i godzin na nogach. W typowy dzień są to oczywiście 24 godziny. Chociaż dokładny problem nie został jeszcze zdiagnozowany, wydaje się, że komplikacja z wykresem aktywności po prostu nie radzi sobie z rysowaniem wykresu gdy zabierzemy jedną godzinę podczas zmiany czasu z letniego na zimowy. Tarcza nie narysuje 23 godzin dnia zamiast 24.

Przeczytaj także: ChargeGate, czyli problem z ładowaniem iPhone’ów XS

Jak poradzić sobie z błędem związanym ze zmianą czasu i tarczą z wykresem aktywności?

Smartwatch restartuje się wielokrotnie, do momentu gdy feralna tarcza Infograph Modular z grafem AKTYWNOSĆ jest ustawiona jako główna. Zapętlone restarty będą trwały aż zegarek się rozładuje. Można sobie jednak z tym problemem poradzić.

Apple Watch Series 4 z tarczą Infograph Modular (błąd związany ze zmianą czasu)
Apple Watch Series 4 z tarczą Infograph Modular (błąd związany ze zmianą czasu)

Wystarczy wyłączyć i poczekać na kolejne 24 godziny – wtedy będzie już po zmianie czasu i dzień będzie miał pełny zakres godzin. Jednak aby szybciej obejść ten problem, wystarczy usuwając tarczę zegarka Infograph Modular w aplikacji Watch na iPhonie.

Dopóki firma Apple nie podejmie konkretnych kroków, zalecam usunięcie tarczy i sprawdzenie czy urządzenie się nie restartuje, albo wyłączenie go całkowicie, pozostawienie w spokoju i czekanie. Nie zaleca się aby urządzenie restartowało się cały czas, zwłaszcza jeśli położyłeś je na ładowarce – może to prawdopodobnie wpłynąć na zdrowie i żywotność baterii Twojego Apple Watcha.

Nie jest jasne, czy występują jeszcze jakieś inne komplikacje związane ze zmianą czasu z letniego na zimowy. Jak dotąd wydaje się, że jedynym błędem jest restarty w związku z tarczą Infograph Modular. Oczywiście Apple będzie musiało jak najszybciej wydać uaktualnienie oprogramowania systemowego watchOS naprawiając błędy, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego problemu w innych rejonach świata. W większości krajów w Europie zmiana czasu przypada na ostatnią noc z soboty na niedzielę ostatniego weekendu października – w tym roku jest to 28 października. Zmiana czasu w USA to 4 listopada, więc Apple ma jeszcze trochę czasu na wydanie poprawki zanim zacznie się zmiana czasu na większych rynkach!

źródło: 9TO5mac